Забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників АТО/ООС
07 Жовтня 2019 • 20:51
Кіл-сть переглядів: 359
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 200 (зі змінами) органи соціального захисту населення забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості.
Категорія осіб:
– учасники бойових дій;
– особи з інвалідністю внаслідок війни;
– особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку).
За винятком:
Забезпечення осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” санаторно-курортним лікуванням регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей”.
Порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб рядового і начальницького складу, в тому числі учасників антитерористичної операції, органів МОУ, МВС, СБУ, ДСНСУ та інші регулюється:
– постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 № 446 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей” (зі змінами);
– інструкцією про організацію медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування в Міністерстві внутрішніх справ України, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.11.2003 № 1296 (зі змінами);
– інструкцією про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки України, затвердженою наказом Служби безпеки України від 26.12.2011 № 477 (зі змінами);
– інструкцією про порядок санаторно-курортного забезпечення в МНС України, затвердженою наказом Міністерством України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 17.07.2007 № 490 (зі змінами).
Відшкодування вартості санаторно-курортного лікування здійснюється органами соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів та актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості путівки (ліжко-дня).
Гранична вартість путівки:
Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 21.03.2019 № 416 «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2019 році:
– для осіб з інвалідністю внаслідок війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства – 7300,0 (405,5) грн. без податку на додану вартість;
– для осіб, з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку (особам з інвалідністю внаслідок війни з числа постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства) – 22200,0 (634,3) грн. без податку на додану вартість;
– для учасників бойових дій та учасникам війни з числа учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях , постраждалим учасникам Революції Гідності – 8760,0 (486,7) грн. з податком на додану вартість;
– громадянам, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи (за винятком осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – 6130,0 (340,6) грн. з податком на додану вартість.
Перелік документів:
1.Заява, яка подається за зареєстрованим місцем проживання особи, а особи, які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції – за фактичним місцем проживання.
2. Медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о.
3. Копія посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.
4. Документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань анти терористичної операції в районах її проведення.
5. Паспорт громадянина України.
Термін забезпечення:
– учасники бойових дій – щороку строком на 18-21 день;
– особи з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;
– особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій:
І та ІІ груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
ІІІ групи – до санаторії неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.