Коростенщина серед лідерів за кількістю ревакцинованого дорослого населення області проти дифтерії та правця
24 Листопада 2022 • 12:05
Кіл-сть переглядів: 160
В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх своїх від тяжких захворювань та їхніх наслідків. Вакцинацію проти дифтерії та правця розпочинають у ранньому дитячому віці згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Ревакцинацію слід робити щодесять років.
У дорослому віці ревакцинація починається у 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86… років.
Держава закуповує всі вакцини, які входять до Національного календаря профілактичних щеплень, і ви можете отримати їх безоплатно. Усе, що треба зробити, — звернутися до сімейного лікаря.
Як інформує КНП «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики», у Житомирській області за 10 місяців 2022 року річний план ревакцинації дорослого населення проти дифтерії та правця вакциною АДП-м виконано на 23,7% (Україна – 27,7%).
Найкращі показники: КНП «Коростенська ЦМЛ Коростенської міської ради» – 85,9% та КНП «Коростишівська ЦРЛ ім. Д.І.Потєхіна» Коростишівської міської ради – 85,0%.
Нагадаємо, що до кінця 2022 року медики Житомирщини планують вакцинувати для профілактики інфекційних хвороб майже 150 тисяч осіб.
Довідково. Дифтерія проявляється у вигляді ангіни, під час якої в горлі утворюються плівки, що ускладнюють дихання. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, факторами передачі також можуть бути предмети побуту — посуд, іграшки тощо.
Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й вражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему, нирки.
Для лікування дифтерії використовується протидифтерійна сироватка та антибактеріальна терапія. Навіть попри своєчасне лікування близько 20 % хворих помирають.
Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що іноді можуть призвести до переломів кісток, проблем з ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі.
Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Наприклад, дитина може інфікуватися, поранившись цвяхом чи об паркан, через подряпини, в які потрапить земля.
Прогноз у разі захворювання несприятливий. Навіть попри екстрену реанімацію та оперативне медичне втручання, смертність досягає 25–80 %. Смерть, як правило, настає через спазм дихальних м’язів і параліч серцевого м’яза.