Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#КультурнийФронтЖитомирщини: Нагороджено переможців першого етапу літературного марафону «Війна росії проти України. Відсіч.»

30 Вересня 2022 • 16:02

Кіл-сть переглядів: 272

29 вересня у Житомирі відбулося нагородження переможців першого етапу літературного марафону серед письменників України/Житомирщини «Війна росії проти України. Відсіч.».

 

Участь у заході взяв начальник Управління культури та туризму Житомирської ОВА Анатолій Душко, представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОВА, Житомирського академічного українського музично-драматичного театру імені Івана Кочерги, митці Житомирщини, громадськість та ЗМІ.

 

Так, на участь у конкурсі було надіслано 100 літературних творів від 33 учасників. Мистецький проєкт «Літературний марафон серед письменників України / Житомирщини «Війна росії проти України. Відсіч.» у партнерстві з ГО «Головна сцена», Житомирським обласним літературним музеєм, Житомирською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Олега Ольжича запровадив Житомирський академічний український музично-драматичний театр імені Івана Кочерги.

 

Перший етап марафону проводився на конкурсних засадах у номінаціях:

 

драматургія;

 

проза;

 

поезія.

 

В рамках церемонії нагородження пройшли «сценічні читання» творів учасників літературного марафону — така практика презентації широко використовується в театрах Європи та світу. Без зайвих декорацій і костюмів, без гриму, спецефектів актори і режисери Житомирського театру ім. І. Кочерги запропонували глядачам найкращі твори учасників марафону.

 

За результатами марафону-конкурсу творча команда театру має на меті створення повноцінної п’єси про реалії українсько-російської війни. Також окрім повномасштабної вистави запланована демонстрація міні-вистав, перформативні читання, зокрема на тлі зруйнованих об’єктів Житомирщини та  для можливості показу їх в гастрольних турах у рамках проєкту «Театр під час війни» та трансляції таких міні-вистав в мережі Інтернет з використанням нових підходів та нових технологій.

 

Нагадаємо, що 01 жовтня Житомирський театр імені Івана Кочерги запрошує на відкриття 79-го театрального сезону.

 

Версія для друку