Міністерство цифрової трансформації України запрошує перевірити рівень своєї цифрової грамотності
19 Травня 2021 • 12:15
Кіл-сть переглядів: 184
У березні 2021 року була прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року.
Концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року окреслює виклики стосовно розвитку цифрових компетентностей в українському суспільстві, визначає шляхи їх подолання та очікувані результати від її впровадження, закладає підґрунтя для створення національної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей у суспільстві.
Мінцифра оприлюднила рамку цифрової компетентності для громадян України. Це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення.
Також 13 травня Мінцифри запустила цифрограм 2.0. За основу для цифрограм 2.0 було взято адаптовану рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.), яких у тесті визначено 30.
Мінцифри зібрали відгуки користувачів, недоліки, пропозиції та врахували їх, а також розширили та підсилили команду експертів для розробки «Цифрограм» версії 2.0. Зокрема Мінцифри підписало меморандум про співробітництво з Академією цифрового розвитку. На сьогоднішній день багато областей та міст працює над власною концепцією розвитку цифрових навичок громадян свого регіону і має на меті активний розвиток даного напрямку.
Міністерство цифрової трансформації України пропонує долучитися до тестування рівня власної цифрової грамотності.
Цифрограм 2.0. — це тест із 90 запитань, які розробила Мінцифра разом із партнерами. Тест підкаже, які саме компетенції варто вдосконалити.
Знання, які можна перевірити:
основи комп’ютерної грамотності;
інформаційну та медіаграмотність;
створення цифрового контенту;
комунікацію і взаємодію в цифровому суспільстві;
безпеку в цифровому середовищі;
вирішення технічних проблем;
Умови участі у навчанні:
зайдіть на платформу Дія.Цифрова освіта в розділ Цифрограм: https://osvita.diia.gov.ua/digigram;
під час реєстрації введіть назву нашої компанії українською мовою та без лапок;
зачекайте на результати;
наступним етапом буде навчання на платформі Дія, де розміщено більше 55 освітніх серіалів із цифрової грамотності за участі експертів та зірок.