Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

МОЗ: Що таке стійкість до антибіотиків, або антибіотикорезистентність?

20 Листопада 2023 • 14:05

Кіл-сть переглядів: 71

З 18 до 24 листопада відзначається Всесвітній тиждень обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів.

 

Що таке стійкість до антибіотиків, або антибіотикорезистентність?

 

З кожним неправильним використанням антимікробного препарату якісь із бактерій виживають. Вони розмножуються далі, і нове покоління цих бактерій вже неможливо знищити цим антибіотиком.

 

Чим це загрожує кожному з нас?

 

З кожним роком лікувати такі хвороби, як пневмонія, ангіна, туберкульоз, гонорея, стає все важче. Хірургічні операції, зокрема кесарів розтин або видалення апендикса, стають все ризикованішими. За даними ВООЗ, у 2019 році майже 5 мільйонів смертей були пов’язані з антибіотикорезистентністю.

 

Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії закінчуватимуться смертю, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, лише чверть людей, які хворіють на туберкульоз, зможуть вилікуватися.

 

Особливо небезпечна стійкість до протимікробних препаратів у час війни. Вона суттєво збільшує навантаження на систему охорони здоров’я. За правильного застосування такі ліки рятують життя пораненим і хворим військовим. Проте якщо резистентність до таких ліків поширилася, це сильно ускладнює лікування й одужання пацієнтів.

 

Як зупинити цей процес?

 

Важливо дотримуватися таких принципів:

 

приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря;

 

проходьте повний курс лікування антибіотиками, не пропускайте прийом ліків, не переривайте лікування, навіть якщо вам стало краще;

 

пам’ятайте, що антибіотики діють лише на бактерії. Ніколи не використовуйте їх при застудах та інших вірусних інфекціях;

 

не діліться залишками антибіотиків з друзями чи родичами і не “призначайте” їм лікування;

 

робіть усі щеплення за календарем, а за можливості також рекомендовані вакцинації;

 

дотримуйтеся правил особистої гігієни. Мийте руки з милом упродовж щонайменше 40 секунд перед приготуванням та вживанням їжі, після приходу з вулиці, відвідування вбиральні.

 

Для того, щоб у майбутньому ми, наші діти та нащадки не помирали від тих хвороб, які давно вже навчилися лікувати, потрібні спільні зусилля як пацієнтів, так і працівників медичної системи.

 

Про те, які зміни запроваджені у системі охорони здоров’я для запобігання поширенню антибіотикорезистентності за посиланням.

 

Версія для друку