Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Ми працюємо над тим, аби послуги з психологічної допомоги були доступні кожному українцю, – Ірина Микичак

08 Липня 2022 • 12:50

Кіл-сть переглядів: 147

Через повномасштабну війну в Україні багато громадян переживають вкрай негативні емоції та почуття, які є важким тягарем для психіки людини, адже війна зламала звичне життя, принесла горе, страх і втрати. Усі зараз у стані психологічної травми, що потребує значної уваги спеціалістів. І такий стан може залишитися непереборною травмою на усе життя.

 

За ініціативи першої леді України Олени Зеленської створено Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Ця ініціатива реалізується Міністерством охорони здоров’я України та партнерів за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«Війна забирає життя, люди втрачають свої домівки, роботу та звичний спосіб життя, дехто втрачає близьких людей, сім’ї розлучені по всьому світу, люди мають досвід життя в окупації та зазнають насильства – все це впливає на їхній психічний стан. Саме тому надання психологічної допомоги кожному українцю, який її потребує, – наша головна мета. Дійти до кожного, простягнути руку допомоги та разом побороти цю кризу, де б людина не перебувала, – зазначила заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак. – Утворення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки є вкрай необхідною ініціативою, яка  буде тривати кілька років  аби допомогти людині подолати стрес і тривожність, вигорання, пов’язані з війною та пережити наслідки травматичних подій».

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, в постраждалих від конфлікту районах вже зараз кожна п’ята людина живе з певною формою психічного порушення. І найближчі 5-7 років вторгнення російського агресора в Україну матиме вплив на психічне здоров’я кожного з нас.

 

Для залучення нових партнерів та застосування найкращих міжнародних практик на базі Міністерства охорони здоров’я України створений Проєктний офіс. Буде розбудована мультикомпонентна система психологічної допомоги з регіональною мережею, аби кожна людина могла у максимально ефективний спосіб отримати підтримку, якої вона потребує.

 

Також заступниця міністра підкреслила, що дуже важливо щоби кожна людина розуміла особливу важливість турботи про своє психічне здоров’я і вчасно звертатися по допомогу до спеціалістів. Адже піклуватися про своє психічне здоров’я та лікувати психічні стани й розлади так само нормально, як і лікувати будь-яку фізичну недугу.

 

Нагадаємо, що особам, постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з воєнними діями та збройним конфліктом, надається комплексна допомога.

 

Версія для друку