Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині стартує пілотний проєкт в рамках реалізації «Концепції системи забезпечення безпеки в закладах освіти»

18 Вересня 2023 • 17:48

Кіл-сть переглядів: 182

Сьогодні, 18 вересня, начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко, його заступник Юрій Денисовець, заступник голови Житомирської обласної ради  Володимир Ширма та народний депутат України Богдан Кицак зустрілися із радницею-уповноваженою Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольгою Будник, радницею Міністра освіти і науки України Оксаною Савицькою, проєктною спеціалісткою штаб-квартири ЮНЕСКО Паулою Кленер. Також до зустрічі долучилися представники силових структур області та керівники структурних підрозділів Житомирської ОВА.

 

На Житомирщині стартує пілотний проєкт в рамках реалізації «Концепції системи забезпечення безпеки в закладах освіти». Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Житомирська область приділяє особливу увагу питанням безпеки дітей та має різноплановий досвід.

 

Метою проєкту є  зменшення негативних наслідків війни для психічного здоров’я українських дітей та доступ до освіти шляхом трансформації політики у сфері психологічного супроводу під час освітнього процесу та інфраструктурного оснащення. Він розроблений завдяки підтримці ЮНЕСКО, Міністерства освіти у партнерстві з МВС та Фондом Президента з підтримки освіти, науки та спорту та за фінансової підтримки Уряду Японії.

 

Проєкт ґрунтується на досвіді ЮНЕСКО в галузі освіти в умовах надзвичайних ситуацій, технічній експертизі щодо зміцнення системи освіти. Також він є частиною Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку очолює Олена Зеленська.

 

З лютого 2022 року в Житомирській області вже вдалося більше ніж втричі збільшити кількість облаштованих укриттів в закладах освіти. В цьому році коштом обласного бюджету буде завершено ремонт ще 9 укриттів в закладах освіти. Наразі Житомирщина створила доступ до очного навчання для 97 % учнів.

“Ми активно залучаємо до облаштування укриттів також благодійні та міжнародні організації. Разом з Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ ми привели до ладу 9 укриттів в різних громадах області. Обсяг фінансування з боку наших міжнародних партнерів становить близько 60 млн грн”, — зазначив Віталій Бунечко.

Усі роботи, які пов’язані з безпекою учнів, реалізуються у тісній співпраці з представниками Національної поліції, рятувальниками ДСНС.

 

А результати реалізації пілотного проєкту «Концепції системи забезпечення безпеки в закладах освіти» на Житомирщині сприятимуть його розширенню у кожному регіоні країни!

 

Версія для друку