Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Наталія Остапченко провела нараду з питань підтримки ментального здоровʼя в територіальних громадах області

19 Вересня 2023 • 17:00

Кіл-сть переглядів: 174

19 вересня під керівництвом першої заступниці начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталії Остапченко відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Житомирській ОВА за участі радниці начальника ОВА з гуманітарних питань та ментального здоровʼя – Іриною Гладкою, представників структурних підрозділів та членами Координаційного центру.

 

Під час наради обговорили питання підтримки ментального здоровʼя цивільного населення та роботу відповідальних осіб в територіальних громадах області.

 

Зокрема, було зазначено, що програма підтримки ментального здоровʼя, створена за ініціативи першої леді Олени Зеленської, відзначається хорошими результатами на території Житомирської області. Планується й надалі надавати підтримку всім групам населення, які її потребують.

 

Для цього буде використовуватися метод картування категорії громадян, над якими ведеться опіка. Будуть визначені додаткові послуги, на які є потреба в громадах та відповідальних за надання цих послуг.

 

Окрему увагу було приділено питанню ментального здоровʼя літніх людей, яким потрібно створити новий простір для комфортного спілкування між собою та допомоги з адаптацією від повітряних тривог, негативних новин тощо.

 

Також на засіданні обговорили стан приміщень, де надаються адміністративні послуги, з урахуванням потреб осіб з інвалідністю та батьків з дітьми. Зокрема, майже 50% ЦНАПів в Житомирській області надають послуги людям з порушених слухом, використовуючи всеукраїнський проєкт «сервіс УТОГ – 24/7», в якому можна отримати допомогу від перекладача жестової мови в режимі відеодзвінка. Окрім того, порушили питання щодо облаштування кімнат або певного простору для дітей, які прийшли з батьками до держустанов.

 

Центри зайнятості активно займаються послугами працевлаштування для учасників бойових дій, їх сімей та для внутрішньо переміщених осіб, допомагають отримати гранти для відкриття бізнесу та ваучери на здобуття освіти.

 

Наголосили також на психологічному навантаженні на працівників центрів з надання адміністративних послуг.  Зокрема, було зазначено про проєкт «PROSTO», де вже було проведено офлайн тренінг для осіб, які надають адміністративні послуги.

 

Версія для друку