Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Наталія Остапченко взяла участь у Державній комісії ТЕБ та НС

09 Липня 2020 • 12:53

Кіл-сть переглядів: 269

Сьогодні, 9 липня, під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. До засідання долучилися всі регіони України за допомогою відеозв’язку. Участь у нараді від Житомирщини взяла заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

 

Під час засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянули наступні питання:

 

  • про хід ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного характеру, яка виникла у червні 2020 року на території західних областей;

 

  • про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та дотримання населенням протиепідемічних заходів у період карантину в громадському транспорті, закладах харчування і розважальних закладах у нічний час доби;

 

  • про ліквідацію лісових пожеж у Луганській області.

 

Представники ДСНС України зазначили, що в країні 5-й клас пожежної небезпеки, особливо у південних та східних регіонах, та закликали усіх не провокувати пожежі в екосистемах.

 

Крім того, за підсумками засідання Державна комісія ТЕБ та НС ухвалила доручення усім ОДА, відповідним органам виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо попередження лісових пожеж в літній період. Зокрема, відповідальні служби мають: встановити цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах з використанням систем дистанційного спостереження; облаштувати навколо населених пунктів, котеджних містечок, дачних садових товариств тощо захисні протипожежні мінералізовані смуги; організувати створення та оновлення у лісових масивах протипожежних водоймищ; забезпечити прибирання сухої рослинності з метою недопущення перекидання лісових пожеж на житлові будинки. У разі виникнення локальних вогнищ відповідні структури мають невідкладно забезпечити їх гасіння на початкових етапах. Також мають бути організовані патрулювання найбільш пожежонебезпечних лісових масивів для контролю за дотриманням вимог пожежної небезпеки.

 

«Попереджати набагато ефективніше, ніж потім боротися з наслідками. Тому всі мають дуже уважно і відповідально до цього поставитися», – наголосив Денис Шмигаль.

 

Нагадаємо, що сьогодні в Олевську проходитиме виїзне засідання Робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування та Комітету з питань правоохоронної діяльності щодо причин виникнення та запобігання лісовим пожежам.

 

Версія для друку