НЕ ПАЛИ: рятувальники наголошують на дотриманні правил пожежної безпеки!
23 Серпня 2020 • 10:00
Кіл-сть переглядів: 142
Щорічно пожежі в екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні й святкові дні, коли відпочиває багато людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння. Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.
Зокрема, на Житомирщині спочатку року вже виникло 1 191 загоряння сухої рослинності, на загальній площі понад 2 500 га. Однак, цього року через аномально суху і теплу зиму, навесні сталися також масштабні пожежі у лісовових масивах. Загалом по області вже зареєстровано 1 701 загоряння в екосистемах. Про це інформує Управління ДСНС у Житомирській області.
У 90% випадків причина їх виникнення – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає жителів і гостей області суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення займань в екосистемах; берегти унікальну флору і фауну нашого Поліського краю!
- не залишайте непогашеними багаття в лісі!
- не кидайте НЕ загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку!
- не випалюйте сміття на присадибних ділянках!
- не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями!
- слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем!
Також пам’ятайте, що має вкрай негативні наслідки розведення вогню у вітряну погоду – це сприяє миттєвому поширенню пожежі на значні площі, призводить до знищення обійсть громадян і навіть загибелі людей.
Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
#НЕ_ПАЛИ