Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Пам’ятаємо кожну жертву Голодомору і сьогоднішньої війни, – Віталій Бунечко

26 Листопада 2022 • 17:25

Кіл-сть переглядів: 343

Сьогодні, 26 листопада, начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко та його заступник Юрій Денисовець взяли участь у мітингу-реквіємі у Житомирі до Дня пам’яті жертв Голодомору.Також участь у заході взяли в.о. голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський, представники структурних підрозділів ОВА, міської ради та установ області, духовенство, ЗМІ та громадськість.

 

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання жертв голодоморів, після чого представники Ради християнських церков Житомира і Житомирської області провели панахиду за жертвами Голодомору 1932-1933 років, голодоморів 1921-1923 років та 1946-1947 років в Україні.

 

Також учасники меморіального заходу долучилися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», встановили лампадки, поклали квіти і композиції з колоссям до пам’ятного знака «Сумуючий янгол».

«Ми пам’ятаємо кожне зерня 33-го, пам’ятаємо кожну жертву Голодомору і сьогоднішньої війни. Завдяки цьому, ми краще за всіх у світі розуміємо справжню натуру тоталітарного режиму росії. І саме тому наш спротив триватиме до повної та беззаперечної Перемоги!» – наголосив Віталій Бунечко.

Також він додав, що Голодомор знищив майже 100 тисяч жителів Житомирщини.

 

До Дня пам’яті жертв голодоморів Український інститут національної пам’яті спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України підготовили низку тематичних відеороликів та інформаційних матеріалів, зокрема про причини Голодомору та демографічні втрати.

 

Нагадуємо, що вчора Юрій Денисовець взяв участь у відкритті виставки та конференції, присвячених Голодомору.

 

Довідково. Після здобуття незалежності Україна пройшла великий шлях відновлення національної пам’яті про Голодомор 1932-1933 років як геноцид Українського народу. У вересні 1993 року, на 60-ті роковини трагедії, в Україні вперше жертв Голодоморів вшанували на державному рівні.

 

У 1998 році Президент встановив указом День пам’яті жертв голодоморів. 2003-го Верховна Рада у Постанові та зверненні до Українського народу визнала Голодомор актом геноциду. 28 листопада 2006-го парламент ухвалив Закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким визнано Голодомор геноцидом Українського народу.

 

2008 року видано Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні загальним обсягом понад 22 тисячі сторінок та споруджено Меморіал жертв Голодомору.

 

2010-го Апеляційний суд міста Києва розглянув порушену Службою безпеки України кримінальну справу і визнав Голодомор 1932-1933 років актом геноциду, а Йосипа Сталіна, В’ячеслава Молотова, Лазаря Кагановича, Павла Постишева, Станіслава Косіора, Власа Чубаря, Менделя Хатаєвича – винними в організації злочину.

 

Оцінки Голодомору 1932-1933 років в Україні як геноциду ґрунтуються на великій кількості наукових досліджень і міжнародних правових документів, сотнях тисяч архівних документів і спогадів тих, хто вижив. Бібліографія, присвячена вбивству голодом в Україні у 1932-1933 роках, налічує понад 15 тисяч позицій. Записано більше як 200 тисяч свідчень очевидців. У містах і селах України споруджено понад 7 тисяч пам’ятників і меморіалів на вшанування жертв геноциду.

 

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує загиблих від Голодомору. Українці запалюють свічки біля меморіалів і в оселях. Ці вогники символізують скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів українців та одночасно віру, що подібне ніколи й ніде не має повторитися.

 

Наразі актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні визнали парламенти 17 держав-членів ООН, а саме Естонії, Австралії, Канади, Угорщини, Литви, Грузії, Польщі, Перу, Парагваю, Еквадору, Колумбії, Мексики, Латвії, Португалії, США, Чехії, Бразилії.

 

Версія для друку