Перетворюємо разом простір навколо на безбар’єрний
14 Лютого 2022 • 09:30
Кіл-сть переглядів: 128
Коли пісок потрапляє в очі, людина на якийсь час має обмеження зору. Після напруженого тренування при кріпатурі м’язів людина має обмеження в рухах. Коли ми слухаємо музику в навушниках, часто не чуємо зовнішній шум.
Як зауважує ГО «Безбар’єрність», ці приклади з «Альбому безбар’єрних рішень» ілюструють, що кожен із нас, залежно від ситуації, може відчувати труднощі при самостійному пересуванні чи орієнтуванні в просторі. Тобто, бути маломобільним.
Тому важливо, щоб навколишнє середовище, предмети чи послуги були облаштовані за принципами універсального дизайну, який враховує потреби якнайширшого кола користувачів та користувачок.
Детальніше про його філософію та варіанти практичного втілення – у першому розділі «Альбому безбар’єрних рішень»: https://bit.ly/3pc2jTu
Нагадаємо, це практичний посібник для всіх, хто хоче і може перетворювати простір навколо на безбар’єрний. Він рекомендує та на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім до кожного, зокрема й батьків із маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю.
«Альбом безбар’єрних рішень» створюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та реалізується ГО «Безбар’єрність» спільно з Мінрегіон у межах проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування урядів Німеччини та Швейцарії. Розробник – урбан-бюро Big City Lab.
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree