Підписана декларація з лікарем – безкоштовне медичне консультування та пакет обстежень та аналізів
29 Березня 2019 • 16:07
Кіл-сть переглядів: 387
На Житомирщині вже 75% жителів підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, а це майже 910 тисяч осіб. Якщо ж ви не увійшли до їх числа, то варто все ж обрати свого лікаря та підписати декларацію. Адже у 2019 році продовжується трансформація медичної галузі. Як підписати декларацію з лікарем та для чого це потрібно – читайте далі.
У 2018 році розпочалася медична реформа та стартувала підписна кампанія. Кожен українець задля медичного обслуговування обирає собі сімейного лікаря та підписує з ним декларацію. Зробити це можна ще до 2020 року. Проте вже з другої половини 2019 року для тих, хто не визначився із лікарем, медичні послуги будуть платними. З 1 квітня за програмою «Доступні ліки» будуть виписуватися лише електронні рецепти, а з 1 липня поточного року – безкоштовна консультація вузького спеціаліста буде за направленням від лікаря первинної ланки.
З липня цього року розпочинає діяти програма «Безкоштовна діагностика». Вона гарантує, за направленням сімейного лікаря, оплату пакету аналізів, обстежень та лікувальних процедур від найбільш поширених в Україні хвороб. Це понад 50 діагностичних та лікувальних процедур, за які пацієнтам не треба буде платити в медзакладах. Безоплатно – означає включно з усіма необхідними супутніми матеріалами.
Тому якщо ви ще не підписали декларацію – саме час обрати сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, якому довірите своє здоров’я. Нагадаємо, що в області ще близько 300 тисяч жителів не обрали лікаря.
Як підписати декларацію з лікарем
- Визначіться з лікарем.
Якщо ви знаєте хорошого лікаря, обслуговувались у нього і залишились задоволені результатами, то підписуйте декларацію з цим медичним фахівцем. Якщо ж такого лікаря ви поки не знайшли, поцікавтеся у родичів, сусідів, друзів, колег – можливо, у них був позитивний досвід у амбулаторії сімейної медицини або поліклініці, яка підходить вам географічно.
Ви також можете звернутись у місцевий відділ охорони здоров’я. Там вам розкажуть, які лікарі працюють у вашому населеному пункті чи районі. Інший варіант – просто зверніться у будь-який медичний заклад і познайомтеся з лікарями. Інформацію про них можна отримати у місцевому відділі охорони здоров’я або безпосередньо в реєстратурі. Деякі медичні заклади вже мають свої власні сайти з такою інформацією.
Пам’ятайте, що зараз ви не мусите звертатись до лікаря «строго за пропискою» – можете обрати лікаря, який працює біля вашого дому, роботи тощо.
- Підпишіть декларацію.
Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали.
Документи, які знадобляться для підписання угоди з лікарем, – ваш паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.
Основний спосіб заповнення декларації – електронний: уповноважена особа закладу ПМД (в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо) внесе ваші дані в систему. Уповноважена особа медзакладу роздрукує декларацію, яку ви підпишете у двох примірниках (один із них залишається у вас). Потім уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».
Так ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава (НСЗУ) сплачуватиме закладу, у якому працює вибраний вами лікар.
Подбайте про своє здоров’я вже зараз та підпишіть декларацію з лікарем.
Сімейний лікар чи терапевт підкаже вам, які профілактичні обстеження можна пройти безкоштовно. Деякі з них необхідні всім, деякі лише за факторами ризику. Запитайте у лікаря, які з обстежень варто пройти вам. Ці переліки будуть розширюватися, адже відповідно до програми «Безкоштовна діагностика» гарантуватиметься безоплатне проходження ще понад 50 обстежень та лікувальних процедур на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш розповсюджених видів онкології у чоловіків і жінок.