Рятувальники Житомирщини вживають превентивних заходів, аби зберегти вирощений врожай
20 Липня 2020 • 08:31
Кіл-сть переглядів: 114
Збереження врожаю – це наразі першочергове завдання не тільки для хліборобів, а й фахівців ДСНС і означає, що важливо не лише виростити урожай, але й своєчасно його зібрати, перекрити всі шляхи можливих втрат.
Саме з цією метою 18-19 липня фахівці ДСНС Житомирської області провели заходи профілактичного характеру стосовно дотримання вимог пожежної безпеки в місцях збирання, зберігання та переробки продукції нового врожаю. Зокрема, поспілкувалися з працівниками в полі поблизу с. Антопіль Андрушівського району, на території СТОВ «Заповіт» Пулинського та ПСП «Сокільча» Попільнянського районів Житомирщини.
Рятувальники провели додаткові протипожежні інструктажі з водіями, комбайнерами та працівниками, задіяними на жнивах, стосовно дій на випадок пожежі, оглянули забезпеченість техніки первинними засобами пожежегасіння та вкотре нагадали правила їх застосування. Для закріплення інформації вручили пам’ятки з правилами пожежної безпеки під час жнив та алгоритмом дій у випадку пожежі.
Як зазначали під час рейдів фахівці із запобігання надзвичайним ситуаціям, у спекотну погоду до пожежі може призвести найменша необережність із вогнем у хлібних масивах: кинутий недопалок, іскри від працюючої зернозбиральної техніки, зерновий пил, намотування соломи на деталі, потрапляння її на нагріті частини техніки та спалювання сухої рослинності поруч із зерновими посівами. Торік не обійшлося без втрат на полях. Зокрема, по області зареєстровано 10 пожеж, серед яких – займання посівів кукурудзи, пшениці, тюкованої соломи, техніки тощо.
Звертаючись до хліборобів та керівників об’єктів, фахівці ДСНС наголошують на необхідності забезпечити первинними засобами пожежогасіння усю техніку, яка залучається до жнив та провести додаткові протипожежні інструктажі з навчанням персоналу діям у випадку виникнення пожеж. На період жнив необхідно організувати чергування у полях техніки, пристосованої для цілей пожежогасіння.
Разом з тим рятувальники звертаються до керівників сільгосппідприємств та населення з проханням не використовувати відкритий вогонь та не розводити багаття у пожежонебезпечний період, заборонити спалювання стерні і поживних залишків. Не допустити пожеж у період жнив і зберегти вирощений врожай — наш спільний обов’язок!