Патронатні сім’ї фінансуватимуться з державного бюджету
07 Серпня 2018 • 11:23
Кіл-сть переглядів: 229
Кожна дитина повинна виховуватися в родині, відчувати любов, турботу близьких людей, розуміти, що вона потрібна. Втім, не завжди у зв’язку із певними життєвими обставинами діти мають власну родину.
В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.
За словами т.в.о. начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Наталії Пилипчук, фінансування патронатних сімей у 2019-2021 роках планується з державного бюджету. Крім того, розглядається питання фінансування патронатних сімей з державного бюджету до 2026 року.
Що таке патронат?
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.
Хто може стати патронатним вихователем?
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.