Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Сьогодні Україна відзначає День зовнішньої розвідки

24 Січня 2023 • 12:58

Кіл-сть переглядів: 84

День зовнішньої розвідки України святкується щорічно 24 січня. Це свято засноване в 2018 році, хоча сама українська зовнішня розвідка існує понад сто років. Роль зовнішньої розвідки для безпеки країни важко переоцінити, особливо під час повномасштабної війни.

 

Дата свята обрана невипадково. 24 січня 1919 року в УНР створено перший підрозділ Загальнодержавної розвідки. Його головним завданням було виявлення ворогів і союзників держави.

 

Аналіз наявних історичних матеріалів періоду Київської Русі, Гетьманщини, Української Народної Республіки свідчить про те, що з найдавніших років на теренах України державними діячами приділялася серйозна увага ролі розвідки у відстоюванні національних інтересів, розбудові міждержавних стосунків, плануванні і проведенні військових операцій.

 

Служба зовнішньої розвідки України — це справа мужніх, професійно підготовлених і самовідданих людей, які виконують надзвичайно відповідальну місію — забезпечують національну безпеку й оборону держави, ефективно протидіють зовнішнім загрозам та демонструють високу професійну майстерність. Крім того, робота українських розвідників допомагає зберегти життя та здоров’я громадян та відіграє важливу роль у спільній боротьбі за звільнення нашої країни від російських окупантів.

 

Наша держава протистоїть небезпечному й підступному ворогу, тому для ефективного планування і виконання завдань ЗСУ з оборони та деокупації наших земель, а також із метою завдання ворогові суттєвих втрат та знищення його загарбницьких планів надзвичайно важливу роль відіграє саме ефективна розвідка. Співробітники зовнішньої розвідки України в умовах війни добувають пріоритетну розвідувальну інформацію для ухвалення вищим керівництвом країни рішень зі стратегічних питань національної безпеки. Від злагодженої роботи зовнішньої розвідки залежить виявлення загроз та своєчасне реагування на ті виклики, які несуть у собі сучасні методи боротьби. Здійснені з ризиком для життя складні спеціальні заходи співробітників зовнішньої розвідки з кожним днем наближають нашу перемогу, мир і спокій на українській землі.

 

Вітаємо українських розвідників із професійним святом. Щиро бажаємо вам міцного здоров’я, родинного затишку, професійних успіхів і нових досягнень у нашій спільній боротьбі за вільну і незалежну Україну!

 

Слава Україні та її захисникам!

Версія для друку