Соціальний захист громадян сьогодні є пріорітетним завданням влади, — Віктор Градівський
11 Листопада 2021 • 15:55
Кіл-сть переглядів: 261
Сьогодні, 11 листопада, заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Градівський взяв участь у засіданні комісії з надання одноразової грошової допомоги громадянам області, які потрапили у скрутне матеріальне становище.
До засідання також долучилися в.о. директора Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОДА Світлана Бойм, начальник Відділу у Житомирській області Міністерства ветеранів України Валерій Логінов та представники структурних підрозділів облдержадміністрації.
На порядок денний було винесено три питання, а саме про надання:
грошової допомоги сім’ям померлих та загиблих учасників АТО/ООС, смерть яких пов’язана із захистом Батьківщини;
щорічної грошової допомоги для вирішення соціально-побутових питань родинам загиблих, померлих, зниклих безвісти учасників АТО/ООС;
одноразової грошової допомоги громадянам на лікування та вирішення інших питань.
На комісії було одноголосно підтримано виплатити всім громадянам, які подали пакет документів – 54 особи на загальну суму 228 тис. гривень.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення ОДА, завдяки фінансовій підтримці облдержадміністрації 7 сімей загиблих учасників АТО/ООС вже отримали 180 тис. гривень одноразової грошової допомоги. Також на вирішення соціально-побутових умов членам сімей загиблих, пропавших безвісти учасників бойових дій у зоні проведення АТО/ООС вже виплачено 2 860 тис. гривень із 3 780 тис. гривень. Всього таку одноразову грошову допомогу отримало 409 осіб.
Не залишилися поза увагою громадяни області, які потрапили у скрутне матеріальне становище – онкохворі, постраждалі від пожеж, сім’ї, в яких на вихованні діти з ДЦП тощо. Протягом десяти місяців поточного року 1045 жителям області зазначеної категорії виплачено 1 574,8 тис. гривень.
Довідково. Допомога надається:
1) дітям з інвалідністю;
2) дітям із малозабезпечених та багатодітних сімей;
3) дітям, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків;
4) дітям, один із батьків яких брав (бере) участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей;
5) іншим громадянам, які потрапили в скрутне становище.
Пріоритетним у призначенні такої допомоги є надання її сім’ям із дітьми (дітям).
Для одержання допомоги заявник має подати такі документи:
1) копії паспорта; якщо паспорт громадянина України виготовлений у формі картки (ID-паспорт), додатково слід подати документ, виданий компетентним органом про реєстрацію місця проживання заявника; у разі подання документів законним представником – копії документів, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документ, який надає повноваження законному представникові представляти таких осіб,
оформлений відповідно до законодавства;
2) копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) та повідомили про це відповідний орган Державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті;
3) інформацію про зареєстрованих за відповідною адресою осіб або акт обстеження матеріального стану з місця проживання;
4) довідку про доходи (за останні 6 місяців) заявника;
5) документи, що підтверджують факт перебування у скрутному становищі (за наявності);
6) інформацію про реквізити банківського рахунку, відкритого в установі уповноваженого банку, на який слід перераховувати соціальну виплату.
Розмір допомоги
Допомога надається один раз на рік одній особі, її розмір визначається комісією. Максимальним розміром допомоги становить 3000 грн.
У виняткових випадках (довготривале та вартісне лікування, стихійне лихо тощо) за пропозицією комісії та погодженням голови обласної державної адміністрації допомога може надаватися в розмірі, що перевищує встановлені межі.