Трансформація програми «Доступні ліки»: з квітня лише за електронними рецептами
26 Лютого 2019 • 10:51
Кіл-сть переглядів: 111
Протягом 22 місяців українці отримують «Доступні ліки» безоплатно або з частковою доплатою. З 2017 року триває реалізація Урядової програми «Доступні ліки». За час дії програми Житомирська область отримала на її реалізацію державну субвенцію у сумі майже 65 млн грн. Проте вже з квітня місяця поточного року лише електронні рецепти надаватимуть можливість придбання ліків за програмою «Доступні ліки».
За інформацією управління охорони здоров’я ОДА, з 2017 року (з початку дії програми «Доступні ліки») область отримала майже 65 млн грн на її реалізацію. Наразі 340 аптечних закладів в області відпускають медичні препарати за цією програмою.
До програми «Доступні ліки» входить перелік із 258 медичних препаратів, з яких 64 є безоплатними для пацієнтів. Ще для 20% ліків, які відпускаються в межах програми, доплата становить менше 20% від ціни препарату. Загалом же у 2018 р. споживання відшкодованих лікарських засобів збільшилося на 36% порівняно з 2017 р. У той же час споживання невідшкодованих, навпаки, зменшилося на 8%.
Нагадаємо, шо у 2019 році відбудеться трансформація програми «Доступні ліки». З 1 квітня її адміністрування переходить від місцевих розпорядників бюджетних коштів до Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Аптечні заклади, що беруть участь у програмі реімбурсації «Доступні ліки», до 15 березня 2019 року повинні зареєструватися в електронній системі охорони здоров’я та укласти угоди з НСЗУ. Також з 1 квітня 2019 року аптеки відпускатимуть ліки, що підлягають відшкодуванню, лише за електронними рецептами.
Для того, аби лікар міг виписати пацієнту електронний рецепт на “Доступні ліки”, необхідно підписати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Нагадаємо, що на Житомирщині декларації з лікарями про медичне обслуговування підписали вже понад 890 тис. жителів.