У 2018 році Житомирщина реалізовувала проекти на 2,5 млрд гривень – Роман Щебетов
28 Березня 2019 • 14:35
Кіл-сть переглядів: 143
За підтримки Президента та Уряду ринок будівельної галузі суттєво зріс на території області. Адже тільки за 2018 рік, завдяки державним субвенціям та обласного бюджету, Житомирщина отримала і реалізовувала проекти на понад 2,5 млрд грн.
Про це сказав заступник голови ОДА Роман Щебетов сьогодні, 28 березня, під час семінару щодо проектування, експертизи ПКД та будівництва. Захід відбувся у Житомирській ОДА за участю представників Академії будівництва України.
Заступник голови ОДА привітав представників Академії, які приїхали до Житомира, аби надати фахові роз’яснення щодо нових норм у будівництві, ПКД та проектів.
«Сьогодні у Мінрегіоні зібралась фахова команда, яка впроваджує зміни у будівельних нормах, що вимагають нас крокувати в ногу разом із часом. Тому працівникам будівельної сфери потрібно перелаштовуватись на нові будівельні норми, враховувати їх при будівництві. За останній час за підтримки Президента України, Уряду ринок будівельної галузі зріс у неймовірні рази. Із часів незалежності таких капітальних видатків у бюджеті не було. Лише за 2018 рік капітальні видатки з обласного бюджету склали понад 600 млн грн. Враховуючи державну субвенцію, область отримала і реалізовувала проекти на понад 2,5 млрд грн. І це тільки за один бюджетний рік», – підкреслив Роман Щебетов.
Віце-президент Академії будівництва Віктор Лещинський наголосив, що захід є частиною плану із освітньої програми.
«На сьогодні є фахівці у Житомирській області, з якими ми співпрацюємо – проектні та будівельні компанії. Сподіваюсь, що питання, які обговорюватимемо разом із вами, будуть важливим для подальшої роботи. Це і проходження проектно-кошторисної документації в експертних організаціях, новітні продукти у будівництві, реалізації освітніх, дорожніх проектів, врахування ДБН щодо інклюзивності та інші», – зазначив Віктор Лещинський.
Під час учасники семінару обговорили також питання інновацій у житлових будинках, способи енергоефективності під час будівництва.
Нагадаємо, що з 1 квітня вступають в дію Державні будівельні норми щодо доступності «Інклюзивність будівель і споруд», а упродовж 2019 року Мінрегіон планує переглянути ще близько 30 ДБН.