Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Українці у Польщі: допомога для важкохворих та тих, хто бореться з рідкісними захворюваннями

11 Липня 2022 • 11:37

Кіл-сть переглядів: 336

За даними ООН з України до Польщі від початку війни виїхало майже 3,7 млн українців. МОЗ України розповідає, як важкохворі українці можуть отримати допомогу від медичної системи Польщі.

 

Сімейні лікарі в Польщі займаються контролем хронічних і рідкісних захворювань у людей. Якщо українець, який має хронічні або орфанні захворювання, переїхав до Республіки Польщі після 24 лютого 2022 р., йому обов’язково потрібно стати на облік до сімейного лікаря.

 

Знайти заклад, де приймають сімейні лікарі, можна через безоплатну цілодобову гарячу лінію: 800 190 590.

 

Сімейні лікарі стежать за здоров’ям хронічно хворої людини, відслідковують динаміку та виписують рецепти на потрібні ліки. Якщо стан пацієнта викликає занепокоєння або різко погіршився, сімейний лікар випише направлення до лікаря вузької спеціальності.

 

Якщо пацієнту з хронічними хворобами різко стало зле, і це загрожує його життю — потрібно викликати швидку медичну допомогу. Якщо загрози життю немає, то варто звернутися до сімейного лікаря за направленням на спеціалізовану допомогу.

 

Виключення становлять люди, які борються з раком. Ці пацієнти можуть напряму звертатися до онкологічних центрів й отримувати медичну допомогу безпосередньо там. Адже направлення до онколога від сімейного лікаря в Польщі не потрібне. Більше інформації про лікування онкології в Польщі: 800 190 590.

 

Корисні посилання

 

інформація про лікування туберкульозу в Польщі: bit.ly/3u5hb87;

 

телефон довіри ВІЛ/СНІД: 800 888 448 (з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 14:00, чергує україномовний лікар);

сімейні лікарі проводять тестування на гепатити В і С, а також видають направлення на лікування. Перелік лікарень, які пропонують лікування: bit.ly/3OD2u3W

 

Більше інформації про роботу медичної системи в Польщі читайте за посиланням: https://moz.gov.ua/respublika-polscha.

 

Версія для друку