Упродовж вересня-жовтня підприємства області мають погасити заборгованість із виплати зарплати
22 Серпня 2018 • 14:56
Кіл-сть переглядів: 150
Упродовж вересня-жовтня 2018 року підприємства-боржники мають погасити заборгованість із виплати заробітної плати працівникам на загальну суму 396,1 тис. грн.
Таке рішення прийняли під час засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат вчора, 22 серпня, за участю заступника голови ОДА Ярослава Лагути.
«Упродовж вересня-жовтня підприємства, в яких через різні причини у липні виникла заборгованість із виплатою заробітної плати, мають провести ефективні та оперативні заходи для її погашення. Адже якщо працівники не отримають зарплати, то це буде підставою для проведення управлінням Держпраці в області інспекційних відвідувань та вжиття серйозних заходів – складання протоколів про адміністративне порушення з подальшим накладенням відповідних штрафних санкцій», – попередив Ярослав Лагута.
Так, за оперативними даними департаменту праці, соціальної та сімейної політики ОДА станом на 1 серпня загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області становила 7,7 млн грн.
Під час засідання заслухали керівників 3 підприємств-боржників – Поліського ДП геодезії, картографії та кадастру, ВАТ «Хімволокно» та КЗ «Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги».
Також комісія прийняла рішення щодо КЗ «Малинський міськрайонний центр первинної медико-санітарної допомоги». За умови непогашення боргів із виплати заробітної плати працівникам медзакладу в термін до 1 вересня 2018 року, обласна комісія ініціюватиме розгляд питання щодо доцільності перебування на займаній посаді головного лікаря.
Загалом про наявність боргів до статистичних органів прозвітували 8 суб’єктів господарювання. Наразі у структурі загального боргу із виплати заробітної плати в області 27,3 % або 2,1 млн грн утворилося на 4-х економічно активних підприємствах, 4,3 млн грн або 56,3 % – на 3 підприємствах-банкрутах та 16,4% або 1,3 млн грн – на 1 неактивному підприємстві.
Нагадаємо, що за 2 місяці підприємства Житомирщини погасили заборгованість із заробітної плати на півмільйона гривень і впродовж січня-травня Житомирщина займала третє місце в Україні за темпами погашення заборгованості по заробітній платі та співвідношенням суми невиплаченої заробітної плати до фонду оплати праці.