Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Ваші рідні потрапили до ворожого полону: алгоритм дій

12 Грудня 2022 • 12:22

Кіл-сть переглядів: 192

Якщо ваша близька людина потрапила в полон до ворога, потрібно дотримуватися чіткого алгоритму дій.

 

Національне інформаційне бюро інформує, що передусім слід зібрати всі можливі факти й докази, необхідні для розшуку людини.

 

Повідомити до НІБ у будь-який зручний для вас спосіб – зателефонувати на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 чи скористатися чат-ботом (https://t.me/nib_uncp_bot).

 

Звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ за телефонами: (067) 650-83-32, (098) 087-36-01 або ж надіслати листа на електронну адресу: united.centre.ssu@gmail.com.

 

▪️Подати заяву до територіального підрозділу поліції. Зафіксувати реєстраційний номер заяви, а також забрати витяг із ЄРДС, де буде зазначено ПІБ слідчого. За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон відкривається кримінальне провадження.

 

▪️Здати біологічний зразок для виведення ДНК-профілю для подальшого їх порівняння. Зразки відбираються у біологічних батьків або дітей зниклої особи.

 

▪️Зв’язатися з СБУ, щоб дізнатися ПІБ слідчого, який веде досудове розслідування, для подальшої взаємодії з ним.

 

▪️Розпочати вести «щоденник», у якому записувати всю важливу інформацію про полоненого, що будете отримувати надалі.

 

Нагадаємо, що в  приміщені Житомирської обласної військової адміністрації 27 липня відбулася зустріч Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, за особливих обставин Олега Котенка з рідними військовослужбовців, які під час виконання бойових завдань із захисту України потрапили в полон або зникли безвісти.

Версія для друку