Віктор Градівський: Поступова модернізація виборчих дільниць забезпечить безбар’єрність виборчого процесу
30 Червня 2021 • 15:28
Кіл-сть переглядів: 229
Сьогодні, 30 червня, пройшла робоча нарада ЦВК щодо розгляду законодавчих вимог до приміщень виборчих комiсiй та приміщень для голосування, їх доступності, а також шляхів і перспектив покращення безбар’єрності виборчого процесу.
Від Житомирської області до наради долучилися заступник голови ОДА Віктор Градівський, представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОДА Неля Ковалюк, секретар Житомирської міської ради Віктор Клімінський та представники структурних підрозділів облдержадміністрації.
На робочій нараді були розглянуті наступні питання:
визначення виборчим кодексом України вимог та строків щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та iнших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям для організації їх роботи та проведення голосування;
наявні проблеми доступності приміщень для голосування;
встановлені за результатами аудиту державних органів та неурядових громадських організацій Презентація результатів пілотного проекту “Разом за доступні вибори”, реалізованого під час проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року;
рекомендації щодо адаптування приміщень для голосування та вартість його реалізації;
актуалізація інформації про доступність приміщень для голосування в базі даних Державного реєстру виборців.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОДА, на сьогодні в області проживає 111,8 тис. осіб з інвалідністю, в тому числі 6091 дітей з інвалідністю у віці до 18 років.
Аналіз проведеного моніторингу щодо створення вільного доступу для осіб з інвалідністю свідчить про те, що в територіальних громадах з 691 адміністративних приміщень пристосовані для вільного доступу лише 472, що становить 56%.
Для організації та проведення виборчих процесів Центральною виборчою комiсiєю утворено в Житомирській області виборчі дільниці з визначенням їх меж, приміщень для голосування та дільничних виборчих комісій. Виборці, якi неспроможні самостійно пересуватися, включаються до витягу зі списку виборців та голосують за місцем реєстрації (проживання).
Разом з тим, у всіх містах та районах області працюють мобільні групи, члени яких допомагають особам з інвалідністю та маломобільним групам населення реалізовувати свої виборчі права.
Робота облаштування та адаптації приміщень, які надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць проводиться постійно та знаходиться на особистому контролі керівництва міст та районів області.
Нагадаємо, що у межах ініціативи Олени Зеленської відбулося перше засідання Ради безбар’єрності.