Віктор Градівський розповів журналістам «Союз-TV» про надання на Житомирщині «Доступних кредитів 5-7-9»
18 Лютого 2022 • 12:46
Кіл-сть переглядів: 105
Сьогодні, 18 лютого, заступник голови Житомирської ОДА Віктор Градівський надав коментар телеканалу «Союз-TV» щодо реалізації в області державної програми «Доступні кредити 5-7-9».
Так, він повідомив, що на обласному рівні суб’єкти малого та середнього підприємництва Житомирщини в рамках заходів Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2022 рік мають змогу отримати фінансову підтримку, а саме: часткове відшкодування вартості придбаних основних засобів.
«Зокрема у 2021 році продовжувалася реалізація бізнес-проєктів 7 суб’єктів підприємницької діяльності, яким надавалося часткове відшкодування з обласного бюджету відсоткових ставок за кредитами», — сказав Віктор Градівський.
Заступник голови ОДА зауважив, що держава забезпечує інформаційну та навчальну підтримку учасників програми. Детальну інформацію можна знайти на сторінці «Доступні кредити 5-7-9% – навчальна сторінка Програми».
«Навчання – це добровільна опція. Але в разі, якщо немає досвіду ведення бізнесу і складання бізнес-плану, навчання допоможе учаснику підготувати себе до взаємодії з банком та успішну реалізацію бізнес-ідеї», – додав Віктор Градівський.
Заступник голови ОДА також повідомив про додаткове зниження ставки кредитування:
для позичальників, до яких за умовами Програми застосовується процентна ставка 7% або 9% річних, протягом строку кредитування застосовувана процентна ставка зменшується на 0,5 % за кожне створене нове робоче місце на дату останнього дня місяця звітного (попереднього) кварталу порівняно з датою укладання Кредитного договору, але в будь-якому випадку такий розмір процентної ставки за кредитом не може бути нижче 5% річних.
«Завдання програми – посилення конкурентоспроможності українського мікро- та малого бізнесу, створення нових робочих місць, повернення трудових мігрантів», – підсумував Віктор Градівський.
Довідково. За умовами Програми в ній НЕ можуть брати участь:
юридичні особи, засновники та кінцеві бенефіціари яких є фізичними особами – нерезидентами України;
особи, які мають непогашену заборгованість перед Державним або місцевим бюджетом, Пенсійним фондом, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування;
особи, які мають негативну кредитну історію та прострочену заборгованість по кредитам;
особи, щодо яких відкриті судові провадження у справі про банкрутство / неплатоспроможність та/або перебувають в стані реорганізації / ліквідації;
особи, які протягом останніх 3-х років отримували державну підтримку, що перевищує суму, еквівалентну 200 тисячам євро (сумарно по групі пов’язаних компаній);
особи, рахунки яких арештовані або заблоковані або щодо яких існують публічні обтяження в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна;
інші обмеження, які прямо встановлені законодавством України.
НЕ підлягають кредитуванню наступні цілі:
придбання об’єктів нерухомості;
придбання транспортних засобів (крім тих, що використовуватимуться в комерційних цілях).