Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Віктор Градівський взяв участь у обговоренні програм державної підтримки аграріїв у 2021 році

16 Червня 2021 • 14:31

Кіл-сть переглядів: 137

Сьогодні, 16 червня, відбулася чергова онлайн-конференція Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань розвитку сільського господарства із представниками структурних підрозділів агропромислового розвитку та економічної політики, яку провів Заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький.

 

До онлайн-конференції долучився заступник голови Житомирської облдержадміністрації Віктор Градівський та директор Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики ОДА Наталія Арендарчук.

 

Серед питань, що було винесено на обговорення, запровадження нових програм державної підтримки аграріїв у 2021 році та підтримка минулих державних програм.

«Державна підтримка агропромислового комплексу у 2021 році передбачає фінансування за 5 класичними та 6 новими програмами. Загальна сума, виділена на це з бюджету, сягає 4,5 млрд грн: 4 млрд грн – на класичні програми та 500 млн грн – на нові», – зазначив Тарас Висоцький.

Нагадаємо, що 07 квітня на засіданні Уряду прийнято постанову, яка розширює державну підтримку сільгоспвиробників на 2021 рік, доповнивши її шістьма новими програмами. Таке рішення прийнято в рамках виконання Закону України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки аграріїв. Прийнята постанова допоможе вирішувати актуальні проблеми аграріїв, зокрема такі як посуха, високі ризики, низька оборотність коштів, низька рентабельність вирощування певних культур та інші. Нові програми дозволять забезпечити стабільність діяльності аграріїв та збільшення виробництва.

 

Серед нових програм підтримки агропромислового комплексу такі:

 

державна підтримка страхування сільськогосподарської продукції;

 

відшкодування втрат від пошкодження посівів сільськогосподарських культур внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

 

державна підтримка сільгоспвиробників, які використовують меліоровані землі;

 

державна підтримка виробників органічної сільськогосподарської продукції;

 

державна підтримка виробників картоплі;

 

державна підтримка сільгоспвиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (гречка). Підтримка полягає у виплаті 3,5 тис. грн на гектар господарству площею до 50 гектар. Одне господарство зможе за цим напрямом отримати до 175 тис. грн, що допоможе суттєво збільшити площі посівів гречки, сприятиме відновленню культури виробництва гречки, а також є корисним з точки зору сівозміни і впливу на ґрунти.

 

Також під час онлайн-конференції обговорювалося питання щодо отримання бюджетних коштів суб’єктами господарювання – юридичними особами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичними особами-підприємцями, зокрема сімейними фермерськими господарствами, що провадять діяльність у галузі тваринництва та бджільництва, а також фізичними особами, у яких наявні бджолосім’ї.

 

Одним із напрямків державної підтримки сільгосптоваровиробників є підтримка розвитку тваринництва та перероблення сільгосппродукції. Власникам кіз та овець, за кожну наявну станом на 01 січня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку кізочку, козематку, ярку, вівцематку виплачуватиметься 1000 гривень за одну голову. За кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 01 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 01 січня поточного року –  30 000 гривень за одну голову.

 

Довідково. У 2020 році аграрії Житомирської області отримали державної підтримки на суму 175,5 млн грн, із них 82 млн грн це державна підтримка тваринництва.

 

З матеріалами Інформаційно-аналітичного порталу АПК України щодо державної підтримки тваринництва у 2021 році можна ознайомитися ТУТ.

 

 

Версія для друку