Як отримати вакцини приватним закладам і лікарям-ФОП
02 Травня 2019 • 12:36
Кіл-сть переглядів: 226
Міністерство охорони здоров’я України інформує, що вже на початку літа профілактичні щеплення можна отримати безкоштовно не лише в комунальних медичних закладах, а й у лікарів-ФОП та приватних клініках. Для цього пацієнти мають укласти декларації з приватними лікарями. А такі медзаклади мають прорахувати необхідні їм вакцини для щеплень своїх пацієнтів.
Цього року структурні підрозділи МОЗ повинні провести коригування рівня наявних у регіонах запасів вакцин з урахуванням потреби приватних закладів охорони здоров’я та ФОПів, що проводять профілактичні щеплення, протягом одного місяця після набрання чинності відповідним наказом. Заклади охорони здоров’я незалежно від форми власності, що надають стаціонарну акушерсько-гінекологічну та неонатологічну допомогу, заклади охорони здоров’я приватної форми власності та фізичні особи – підприємці повинні заявити про потребу в препаратах, розраховану відповідно до формули, на період до кінця 2019 року у структурні підрозділи з охорони здоров’я.
Як і коли розраховувати потребу у вакцинах на 2020 рік?
Приватні заклади і лікарі-ФОПи, як і інші заклади охорони здоров’я, що проводять профілактичні щеплення, визначають потребу в препаратах за формулою, наведеною в «Порядку розподілу та передачі імунобіологічних препаратів (вакцин) та медичних виробів, які використовуються для профілактичних щеплень». Розраховану потребу заклади з відповідним обґрунтуванням подають структурним підрозділам охорони здоров’я до 1 грудня року, що передує плановому року.
Розподіл препаратів та їх перерозподіл оприлюднюються на офіційному веб-сайті структурного підрозділу охорони здоров’я не пізніше ніж через 2 робочих дні після його затвердження. Так само публікується інформація щодо місць отримання ними препаратів.
Структурні підрозділи з питань охорони здоров’я після надходження препаратів забезпечують їх розподіл у строк до трьох робочих днів. Графік постачання препаратів до структурних підрозділів щорічно затверджується наказом МОЗУ до 31 грудня, але може коригуватися протягом року.
За отриманні препарати слід щомісяця звітувати до структурних підрозділів з питань охорони здоров’я про наявні залишки препаратів і строки їх придатності до 1 числа місяця, наступного за звітним.
Нагадаємо, що в листопаді 2018 року Кабінет Міністрів України уже ухвалив зміни до порядку використання коштів держбюджету. В свою чергу МОЗ розробило механізм передачі приватним закладам вакцин, закуплених за кошти Держбюджету.
Нагадаємо, що відтепер безоплатні вакцини згідно із Календарем профілактичних щеплень можна отримати у лікарів-ФОП та у приватних клініках та пологових відділеннях.