Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

ЄС, IFC та Німеччина підтримали співфінансування українського Фонду енергоефективності, – Геннадій Зубко

23 Квітня 2018 • 08:49

Кіл-сть переглядів: 233

121 квітня 2018 року у Вашингтоні Європейський Союз, Міжнародна фінансова корпорація (IFC, входить до групи Світового банку) та Уряд Німеччини підписали Угоду про створення мультидонорського фонду для співфінансування українського Фонду енергоефективності. Угоду підписали Йоганнес Ган, Комісар ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів щодо розширення, Філіп Ле Уору, Виконавчий директор МФК та Юрген Кейнхорст, представник Федерального міністерства довкілля, збереження довколишнього середовища, житлової та ядерної безпеки Німеччини.

 

Угода спрямована допомогти Україні зменшити енерговитрати у житловому та скоротити викиди парникових газів. Мультидонорський фонд буде разом з українським Фондом енергоефективності співфінансувати проекти з підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках в Україні та надавати експертну підтримку для розвитку ринку. Згідно з угодою, на початковому етапі в управлінні IFC перебуватиме до 53 млн євро фінансування, наданого ЄС (43 млн євро) та Німеччиною (10 млн євро).

 

Раніше, 18 квітня, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко підписав Угоду між Урядом України та ЄС про надання безповоротної фінансової допомоги у сумі 50 млн євро. Саме ці кошти будуть направлятися через новостворений мультидонорський фонд (ЄС, IFC, Уряд Німеччини) на співфінансування проектів українського Фонду енергоефективності та підтримку реформи енергоефективності в Україні.

 

«Втілювати ідею Фонду енергоефективності ми почали майже з «чистого листа» в кінці 2015 року. Нам вдалося переконати міжнародних європейських партнерів, які повірили у можливість створення сучасного інструменту впровадження енергоефективних заходів у житловому секторі. Фонд – складна система, у якій об’єднані фінанси декількох донорів, створені умови управління за участі міжнародних організацій. Підписанню угод передувала кропітка спільна робота Мінрегіону, міжнародних партнерів, народних депутатів та експертів. Від початку нашої співпраці з Урядом Німеччини та Євросоюзом та депутатським корпусом нам вдалося здійснити законодавчий прорив у житловій сфері та енергоефективності, який до того простоював більше ніж десять років. Були  прийняті базові закони «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про фонд енергоефективності», «Про енергетичну ефективність будівель», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги». До кінця цього року ми маємо не тільки запустити Фонд енергоефективності, який наддасть населенню ефективний фінансовий механізм термомодернізації житлових будинків, але й прийняти всі необхідні підзаконні акти, щоб у 2019 році Фонд запрацював на «повну потужність». Також IFC може допомогти з професійним наповненням складу Наглядової ради Фонду, а також  брати участь у  створенні його продуктів і програм». – зазначив Геннадій Зубко.

 

“Ми раді підтримати заходи для енергоефективності в українських будинках, які матимуть безпосередній вплив на повсякденне життя українців та стимулюватимуть розвиток місцевої економіки. Я радий, що ми маємо такого досвідченого партнера як Міжнародна фінансова корпорація для ефективної реалізації цієї програми з українським Урядом”, – зазначив Йоганнес Ган під час підписання Угоди у Вашингтоні.

 

“Зміна клімату є глобальною загрозою, і для її усунення потрібні значні інвестиції. Це партнерство є важливим кроком, який дає нам можливість використовувати державні кошти для залучення ресурсів приватного сектору та збільшення інвестицій у заходи, що запобігають зміні клімату та підвищують енергоефективність в Україні “, – підкреслив Виконавчий директор МФК Філіп Ле Уору.

 

Свеня Шульце, Федеральний міністр Німеччини з охорони навколишнього середовища, збереження природи та ядерної безпеки, наголосила: “Енергоефективність – це інвестиції в майбутнє: вона підвищує безпеку, створює робочі місця та покращує стан навколишнього середовища. Створення ФЕЕ допоможе Україні перетворити дотації на інвестиції та знизити тиск на державний бюджет”.

Версія для друку