Юрій Денисовець долучився до Всеукраїнської конференції «Мова – ідентифікатор народу!»
25 Листопада 2021 • 16:00
Кіл-сть переглядів: 230
Сьогодні, 25 листопада, заступник голови Житомирської ОДА Юрій Денисовець взяв участь у відкритті Всеукраїнської конференції «Мова – ідентифікатор народу!», яка триватиме два дні.
У конференції беруть участь представники структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, які відповідають за напрям національно-патріотичного виховання, представники освіти, культури, громадських організацій.
Метою проведення заходу є підвищення ролі української мови як національної цінності та важливого атрибута національної ідентичності, подолання мовно-культурної меншовартості українців. Популяризація української літературної традиції та надання можливості молодим українським авторам творити нові літературні твори українською мовою сприятиме не лише підвищенню ролі української мови в суспільстві, а й позитивно вплине на формування та зміцнення української громадянської ідентичності.
Юрій Денисовець наголосив, що актуальність проєкту пов’язана із відсутністю цілісного національного мовно-культурного простору, стійкості його до зовнішнього втручання та сталої роботи з розвитку української мови.
Цей захід має довгострокові перспективи, адже захід сприятиме популяризації української мови, переходу більшої кількості молоді на українську мову як мову повсякденного спілкування.
Також проведення заходу сприятиме збільшенню популярності вивчення української літератури, посилиться роль громадських організацій та державних установ, які займаються питаннями національно-патріотичного виховання та підвищення ролі української мови як національної цінності та важливого атрибута національної ідентичності
Конференція проходить у готельно-ресторанному комплексі «Королівська бочка» (м. Житомир, вул. І. Гонти, 68).
Організатори: Міністерство молоді та спорту України та Департамент культури, молоді та спорту Житомирської ОДА.
Довідково. Основні завдання конференції:
- популяризація української мови серед молоді (категорія 18-35 років);
- розвиток різноманітних літературних жанрів українською мовою серед молоді;
- популяризація та вшанування імен видатних літературних постатей Житомирщини та України (зокрема Л.Українки);
- відзначення Дня української писемності та мови;
- обмін досвідом щодо підвищення ролі української мови як національної цінності та важливого атрибута національної ідентичності між учасниками із різних регіонів України;
- популяризація української мови та підвищення її ролі як національної цінності та важливого атрибута національної ідентичності.