Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

З 1 жовтня пацієнти зможуть отримати інсуліни за програмою “Доступні ліки”

27 Вересня 2021 • 10:34

Кіл-сть переглядів: 147

НСЗУ почне адмініструвати  програму забезпечення інсулінами з 1 жовтня.  Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну у будь-якій аптеці, яка працює за договором з НСЗУ. А Національна служба здоров’я відшкодує цим аптекам вартість препаратів.

 

З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн  грн. Цього достатньо, щоби забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно – за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. Програма реімбурсації інсулінів відкриває доступ до ліків для всіх громадян.

 

Щоб отримати інсуліни за програмою “Доступні ліки”, пацієнту потрібно:

 

  • відвідати ендокринолога

 

  • мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я

 

  • отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря

 

  • прийти та отримати інсуліни у будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.

 

Головна умова – аптека повинна мати договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Чи має аптека такий договір і чи бере участь у програмі реімбурсації – можна буде уточнити за номером 16 77. Це контакт-центр Національної служби здоров’я України. Де є найближча аптека з “Доступними ліками” можна перевірити й на сайті НСЗУ на дашбордах у розділі Е-дані.

 

Важливо зазначити, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо, то   сімейний лікар направляє пацієнта до знову ендокринолога для коригування або створення нового плану. А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

 

Тому головне, що повинен зробити пацієнт вже зараз, – укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб отримувати безоплатну медичну допомогу у повному обсязі в межах Програми медичних гарантій.

 

А ендокринологи вже з 1 липня 2021 мають обов’язково вести медичні записи щодо плану лікування пацієнтів з цукровим та не цукровим діабетом, та реєструвати їх в електронній системі охорони здоров’я. Коректне внесення даних – надзвичайно важливо, адже на їхній підставі будуть виписуватися електронні рецепти і пацієнт отримуватиме потрібні йому препарати.

 

Знайти лікаря, з яким можна укласти декларацію, допоможе дашборд.

 

Обрати ендокринолога можна в будь-якому медичному закладі, який має договір з НСЗУ за напрямом амбулаторної допомоги та відповідного фахівця. Для первинної консультації у ендокринолога потрібно електронне направлення сімейного лікаря. Для пацієнтів із встановленими хронічними захворюваннями звернення до свого лікуючого лікаря можливе без направлення.

 

З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямком реімбурсації ліків для нецукрового діабету. В аптеці потрібно надати електронний рецепт або назвати його номер та код підтвердження й отримати призначений препарат.

 

Версія для друку