Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Житомирщина вшанувала пам’ять загиблих Героїв у революції Гідності. ФОТО. ВІДЕО

21 Листопада 2023 • 16:14

Кіл-сть переглядів: 88

Сьогодні, 21 листопада, Житомир відзначив День Гідності та Свободи, вшановуючи пам’ять Героїв, які пожертвували своїм життям за свободу України.

 

Цей день є важливим для українців, оскільки він символізує стійкість і боротьбу за незалежність.

 

Участь у заході взяли заступники начальника Житомирської ОВА Олександр Федько, Юрій Денисовець й Віктор Градівський, керівник апарату ОВА Олег Шарварко, заступник начальника Житомирської обласної ради Володимир Ширма, представники міської влади та жителі Житомирщини.

 

Учасники заходу встановили лампадки й поклали квіти до пам’ятника “Небесної сотні”, що є вшануванням тих, хто віддав життя за вільну Україну.

 

Ця дата відзначається щорічно з 2014 року, у пам’ять про події, що розпочалися 10 років тому, 21 листопада 2013 року. Тоді на майдані Незалежності у Києві зібралися сотні людей, протестуючи проти рішення уряду, яке загрожувало незалежності України та її європейському майбутньому. Ці події започаткували новий етап в історії не лише України, але й усього світу, відкривши двері для геополітичних змін.

 

День Гідності та Свободи в Україні залишається символом національного єднання та волі до змін, пам’яттю про мужність і самопожертву, які стали основою сучасної української ідентичності.

 

 

Версія для друку