Житомирська ОДА розпочинає прийом проектів для випуску соціально значущої літератури у 2018 році
02 Квітня 2018 • 12:44
Кіл-сть переглядів: 264
У Житомирській ОДА розпочинається прийом заявок для випуску соціально значущої літератури місцевих авторів за кошти обласного бюджету.
Прийом заявок та книжкових проектів розпочинається сьогодні, 2 квітня, і триватиме місяць – до 2 травня.
Для того, щоб подати книжковий проект, автор має заповнити лист-заявку, до якої додається електронний і роздрукований варіант відредагованого та зверстаного твору і рецензії на нього.
Не приймаються пропозиції на випуск офіційних, нормативно-практичних, рекламних творів, навчальних посібників, а також перевидань та багатотомних видань.
На підставі отриманих документів, що надійшли від авторів, формується проект переліку соціально значущої літератури місцевих авторів, який розглядає експертна рада. На засідання також запрошуються автори книговидавничих проектів, котрі презентують свої проекти, обґрунтовують їх соціальну значущість.
На основі критеріїв на соціальну значущість рада обирає книги, які будуть друкуватись за кошти обласного бюджету.
Договори на виготовлення книг укладатимуться з поліграфічними підприємствами відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». Перед виготовленням книг рада затверджує сигнальні примірники видань.
Після друку книги місцевих авторів безкоштовно передаються у бібліотеки області.
Проекти від місцевих авторів приймаються управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Житомирської обласної державної адміністрації до 2 травня 2018 року за адресою: 10014, м. Житомир, майдан ім. С. П. Корольова, 1, каб 231.
Детально з умовами можна ознайомитись тут.
Довідково: Механізм відбору соціально значущої літератури місцевих авторів розроблено на підставі чинного законодавства України, а саме: законів України «Про видавничу справу», «Про авторське право і суміжні права», «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», «Про обов’язковий примірник документів», «Про публічні закупівлі», а також державних стандартів України.
Аналіз заявок на соціальну значущість даної літератури здійснюється за такими критеріями:
- видання до знаменних та пам’ятних дат;
- на виконання актів Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України;
- актуальність і новизна теми в контексті сучасних проблем українського державотворення та історії України;
- сприяння у розвитку багатонаціональної культури України, зміцнення духовності і моралі українського народу;
- збагачення суспільства національними та загальнолюдськими надбаннями в економічній, політичній, духовній та інших сферах;
- висвітлення життя та діяльності видатних постатей Житомирщини в українській історії, культурі, науці;
- глибокий та об’єктивний аналіз історії Житомирщини, усіх її сфер життя, краєзнавчі дослідження;
- сприяння у розвитку підростаючого покоління та вихованні у дітей любові до Батьківщини, її народу, мови, традицій, культури тощо.
Нагадаємо, що перше засідання експертної ради з питань випуску соціально значущої літератури місцевих авторів відбулось 29 березня.