Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Заступник секретаря РНБО України ознайомився з готовністю Житомирщини щодо запобігання занесенню і поширенню коронавірусу

28 Лютого 2020 • 15:21

Кіл-сть переглядів: 526

Про підготовку області щодо запобігання занесенню і поширенню на території України  гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, говорили під час зустрічі голови ОДА Віталія Бунечка із заступником секретаря РНБО України Олексієм Соловйовим.

 

Головна мета зустрічі, яка відбулася 27 лютого в Житомирській ОДА, –  визначити рівень готовності області до можливої епідемії коронавірусу. У регіоні визначені госпітальні бази на випадок виявлення респіраторної хвороби, медичний персонал проінструктований, створений запас засобів індивідуального захисту, розроблені транспортні маршрути для двох медичних бригад.

 

Віталій Бунечко повідомив, що від 13 лютого в області створена тимчасова обласна  протиепідемічна комісія при облдержадміністрації та розроблений регіональний  план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню та поширенню на території області випадків COVID-19 (Розпорядження голови ОДА №123 від 13.02.2020).

 

«Коронавірус досяг наших західних сусідів, тому маємо вжити всіх заходів, аби не допустити занесенню і поширенню хвороби на території України та області. На Житомирщині визначили госпітальними базами два інфекційні відділення, до яких у разі потреби будуть доставляти пацієнтів із підозрою на коронавірус. Медперсонал цих відділень забезпечений індивідуальними засобами захисту. Також в регіоні визначили дві бригади екстреної медичної допомоги для транспортування пацієнтів та інфекційні стаціонари», – зазначив голова ОДА.

 

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик повідомив, що на сьогодні медичний персонал області забезпечений індивідуальними засобами захисту. У медзакладах наявні 22 тисячі одноразових масок, 444 респіратори, 140 захисних окулярів, 40 захисних біокостюмів. За його словами, цього резерву у разі епідемії вистачить на досить короткий термін, тому з резервного фонду обласного бюджету у розмірі 1,79 млн грн для закупівлі додаткових засобів захисту.

 

Фахівці обласного лабораторного центру будуть першими контактувати в осередку хвороби, якщо захворювання виявлять на території регіону. Лабораторний центр має 47 біокостюмів та 7 одиниць спеціального медичного транспорту (4 авто в обласному центрі , 3 – в Бердичеві, Новоград-Волинському та Коростені). Про це повідомив директор Центру Зіновій Парамонов.

 

Також під час зустрічі відзначили, що персонал державної прикордонної служби Житомирського прикордонного загону забезпечений засобами індивідуального захисту. Це безконтактні термометри, захисні маски і респіратори та захисні окуляри. Відбувається огляд усіх громадян на пунктах пропуску з боку Республіки Білорусь.

 

Довідково. На Житомирщині визначені два інфекційних відділення як госпітальні бази, до яких планують доставляти пацієнтів у разі виявлення підозри на коронавірус. Це лікарня №1 міста Житомира на 40 ліжок та 6 боксів, обласна дитяча клінічна лікарня на 30 боксованих ліжок. Загалом в 16 інфекційних відділень, у яких 240 ліжок, із них 78 – боксовані. У разі потреби в області буде задіяно 139 одиниць медичного транспорту.

 

 

Версія для друку