Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#ЗробленоВУкраїні: Коростенський індустріальний парк отримає державне фінансування

19 Вересня 2024 • 10:23

Кіл-сть переглядів: 257

Як повідомляє Міністерство економіки України, ще три індустріальні парки «Коростень», «БФ Термінал» та «Вінницький індустріальний парк» отримали державне фінансування у межах політики «Зроблено в Україні».

 

Керуюча компанія парку «Коростень» на Житомирщині отримає фінансування від держави обсягом 83,5 млн гривень з необхідних 167 млн гривень для будівництва під’їзної дороги.

 

Для індустріального парку «БФ Термінал» у Закарпатській області будуть побудовані залізничні колії та електрична інфраструктура на загальну суму 316,6 млн гривень. Коштом державного бюджету буде профінансовано приблизно 148 млн гривень з зазначеної суми.

 

На території парку «Вінницький індустріальний парк» будуть облаштовані проїзди загальною вартістю у майже 232 млн гривень. Тож участь держави у реалізації цього проєкту становитиме приблизно 116 млн гривень.

 

​​«Державна програма стимулювання розвитку індустріальних парків вирішує суттєву проблему — відсутність необхідної інженерно-транспортної інфраструктури. Підтримка будівництва доріг та інших інфраструктурних елементів створює умови для залучення інвесторів та розвитку бізнесу в різних регіонах. У програмі є запобіжники для ефективного використання коштів — підприємства зобов’язані будувати виробничі площі та залучати учасників. Фінансування здійснюється через ескроу-рахунки державних банків, що дозволяє  забезпечити контроль і зручність», — зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.

 

Програма передбачає фінансування до 150 мільйонів гривень для забезпечення будівництва необхідної інфраструктури. Кошти надаються на безповоротній основі, покриваючи до 50% кошторисної вартості робіт, таких як облаштування території або будівництво інженерно-транспортної інфраструктури. Також програма передбачає компенсацію до 50% вартості приєднання до електромереж. Для деокупованих територій держава покриває 80% вартості.

 

Підтримка державних банків забезпечує прозорість процесу фінансування та надає можливість підприємствам вибрати найбільш зручні умови обслуговування. Партнерами Міністерства економіки в реалізації програми стали Укрексімбанк, Ощадбанк та Укргазбанк.

Версія для друку