Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

#тияк: У Брусилівській ТГ відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Житомирській ОВА. ФОТО. ВІДЕО

18 Листопада 2024 • 16:57

Кіл-сть переглядів: 234

Сьогодні, 18 листопада, у рамках всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, Брусилівську територіальну громаду відвідали перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко та керівники профільних структурних підрозділів ОВА.

 

Під час візиту відбулося чергове засідання Координаційного центру цивільного населення при Житомирській ОВА. Учасники обговорили реалізацію проєкту USAID «Розбудова стійкості системи громадського здоров’я» та взяли участь у стратегічній сесії, присвяченій створенню простору психологічної підтримки «Дбаю про себе».

 

Простір буде працювати на базі Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Брусилівської селищної ради.

 «Філософія програми «Ти як?» виходить за межі традиційного розуміння охорони здоров’я. Це про створення умов для психологічного добробуту всіх верств населення: військових, внутрішньо переміщених осіб, дітей, а також людей літнього віку. Брусилівська громада є прикладом того, як розвинена соціальна сфера сприяє впровадженню таких ініціатив. Простір «Дбаю про себе» стане важливим кроком у розбудові системи громадського здоров’я. Це приклад ефективної взаємодії громади, державних установ та міжнародних партнерів», — підкреслила Наталія Остапченко.

Проєкт з організації таких просторів реалізується у рамках програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», в якому беруть участь 16 громад із восьми областей України. Він передбачає розширення доступу населення до послуг із психічного здоров’я, надання психосоціальної підтримки потребуючим людям, інформаційно-просвітницьку діяльність.

 

Його мета – забезпечити виконання критично важливих функцій громадського здоров’я в кризовий період і захистити здоров’я українців, у тому числі кризових груп, а також розширювати та забезпечувати послуги з психосоціальної підтримки населення, що зазнало впливу війни.

 

Також під час сесії було обговорено концепцію ідеальної моделі системи психосоціальної підтримки (ПЗПСП).

«Наша мета — забезпечити сталість психосоціальної підтримки, створивши систему, яка сприятиме збереженню людського капіталу та зміцненню економіки», — наголосила перша заступниця начальника Житомирської ОВА.

Після стратегічної сесії делегація відвідала Церкву Воскресіння Господа Бога, де вшанувала пам’ять героїв України.

 

Після чого учасники заходу побували в музеї Олексія Макаренка — майстра народного декоративного розпису. Його картини унікального стилю «пелюстковізму» стали справжнім відкриттям для відвідувачів. Творчість художника — це гармонія форм і пропорцій, яка дозволяє глядачеві відчути справжню магію мистецтва.

 

Ініціативи, спрямовані на підтримку ментального здоров’я та популяризацію культурної спадщини, підкреслюють важливість інтегрованого підходу до розвитку громади. Брусилівська територіальна громада не лише працює над покращенням якості соціальних послуг, а й активно розширює горизонти культурного та духовного зростання.

Довідково. Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», за ініціативи Олени Зеленської, забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ. Керівницею Координаційного центру підтримки цивільного населення при Житомирській ОВА виступає перша заступниця начальника ОВА Наталія Остапченко.

 

 

 

 

 

Версія для друку