#СпротивТриває: 10 років спротиву. Історія кримськотатарського активіста Мусліма Алієва
25 Листопада 2024 • 10:23
Кіл-сть переглядів: 80
Сьогодні ми розповідаємо історію кримськотатарського активіста Мусліма Алієва, незаконно засудженого Росією до 19 років колонії суворого режиму.
Життя до затримання
Алієв Муслім Нурійович народився 4 березня 1971 року в селищі Улугбек, Орджонікідзевського району Ташкентської області Узбецької РСР, куди його родина була незаконно депортована у 1994 році радянським тоталітарним режимом.
У 1978 році разом з батьками він повернувся до Криму, але через заборону місцевої влади на прописку кримських татар родина була вимушена переїхати до станиці тамань краснодарського краю рф.
У 1979–1988 роках навчався у таманській середній школі №28, де здобув повну середню освіту та спеціальність тракториста-машиніста третього класу і механізатора широкого профілю. Після школи працював у краснодарському рибколгоспі, звідки був направлений на навчання до краснодарської морської школи.
Після закінчення навчання отримав кваліфікації “Машиніст пересувної електростанції” третього розряду та “Електромеханік загального профілю”.
У січні 1989 року сім’я Мусліма остаточно повертається до Криму, в село Цвіточне Білогірського району. Того ж місяця Мусліма призвали до армії, де він два роки відслужив у ракетних військах.
Що вигадали окупанти
11 лютого 2016 року в Криму проходили чергові незаконні масові обшуки, під час яких до будинку Мусліма Алієва увірвалися силовики окупаційної адміністрації з обшуком, після якого він був незаконно затриманий за сфальсифікованими звинуваченнями у нібито екстремізмі.
12 листопада 2019 року російський суд у ростові-на-дону незаконно засудив Мусліма Алієва до 19 років колонії суворого режиму з обмеженням свободи після звільнення на 1 рік.
Чому Мусліма Алієва затримали насправді
Муслім Алієв був активним членом мусульманської громади “Алушта” та брав участь у її роботі з 2005 року. Він допомагав в організації релігійних свят, колективних п’ятничних молитов та проповідей.
Він завжди виступав за добросусідство та взаємоповагу між представниками різних національностей і конфесій, був противником насильства, расизму та ксенофобії. Його затримання стало ще одним прикладом систематичного переслідування кримських татар російськими окупаційними силами за їхню етнічну приналежність, погляди та переконання.
Де зараз Муслім Алієв?
У січні 2020 року Муслім Алієв утримувався у СІЗО №3 ростовської області. після чого був у травні того ж року був незаконно переміщений до СІЗО міста таганрог.
25 червня 2020 року Мусліму Алієву було відмовлено в апеляційній скарзі, що згодом підтвердив і Верховний суд рф, після чого він був спрямовано до колонії ІК-2 міста салават у республіці башкортостан, що за понад 2000 км від Криму, де він перебуває і досі.
Під час відбування незаконно вироку політв’язень неодноразово піддавався необґрунтованим дисциплінарним стягненням, зокрема, перебуванню в штрафному ізоляторі.