Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Коростені завершено реалізацію проєкту з встановлення сонячної електростанції. ФОТО. ВІДЕО

17 Грудня 2024 • 17:33

Кіл-сть переглядів: 158

Сьогодні, 17 грудня, перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко разом із представниками Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА відвідали КНП «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради», де успішно завершено проєкт із встановлення сонячної електростанції. Який реалізовано у співпраці з проєктом «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні (FEER)». Ця ініціатива працює за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії з метою підвищення енергоефективності в Україні відповідно до європейських стандартів.

 

Через повномасштабне вторгнення медичним закладам доводиться працювати у надзвичайно складних умовах. Життя пацієнтів часто залежить від стабільного енергопостачання, і будь-яке його порушення несе критичні ризики.

«Встановлення сонячних панелей – це стратегічний крок до енергетичної незалежності наших лікарень. Такі ініціативи забезпечують безперебійне надання медичних послуг під час відключень й дозволяють закладам економити до 70% витрат на енергоресурси. Такі проєкти – це інвестиція у стабільність і надійність медичної інфраструктури в умовах війни», – наголосила Наталія Остапченко.

У 2024 році Коростенська лікарня взяла участь у грантовому проєкті Grant Agreement with non-German recipients, наданому Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. В рамках якого було встановлено 291 сонячну панель загальною потужністю 150 кВт. Тестове підключення вже проведено, і електростанція готова до повноцінної роботи.

 

Генеральний директор лікарні Сергій Ковердун підкреслив, що Коростенська лікарня є кластерною у спроможній мережі Житомирського госпітального округу з ліжковим фондом у 380 ліжок. З початку року заклад пролікував понад 13 800 пацієнтів, з яких 2417 військовослужбовців.

«Лікарня забезпечена резервними джерелами живлення (генераторами) в кількості 24 штуки, що дає змогу безперебійного надання медичної допомоги. На території закладу є твердопаливна котельня, яка опалює лікарню, також є в наявності власне джерело водопостачання (свердловина)», – Сергій Ковердун.

Впровадження сонячної електростанції є важливим кроком на шляху до відновлення країни та створення надійного енергетичного забезпечення.

 

Завдяки реалізованому проєкту Коростенська центральна міська лікарня демонструє приклад модернізації медичної інфраструктури та крокує до енергетичної незалежності, створюючи надійний фундамент для надання якісної медичної допомоги.

 

Версія для друку