Наталія Остапченко провела засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
23 Грудня 2024 • 10:12
Кіл-сть переглядів: 111
20 грудня перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко провела чергове засідання координаційної ради з питань поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
У ньому взяли участь заступниця директора – начальниця управління фінансово-ресурсного забезпечення та післядипломної освіти Департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА Вікторія Бабченко, члени ради, представники структурних підрозділів ОВА, начальники РВА та представники громадських організацій.
Під час засідання було розглянуто низку важливих питань. Зокрема, заступниця начальника відділу загальної середньої, дошкільної, інклюзивної та позашкільної освіти Департаменту освіти і науки Житомирської ОВА Наталія Шевчук розповіла про інформаційно-просвітницьку роботу серед учасників освітнього процесу з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, інших небезпечних захворювань, формування у молоді навичок здорового способу життя.
Про запобігання поширенню негативних явищ у 2024 році розповів начальник Управління національно-патріотичного виховання, молоді та спорту ОВА Сергій Козловець, наголосивши, що одним з ключових факторів запобігання поширенню туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, покращення психофізичного здоров’я молоді є заняття фізичною культурою та спортом.
«Про стан виконання заходів з елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ та сифілісу» доповіла завідувачка відділення для профілактики та боротьби із ВІЛ/СНІДом КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради Олена Варваровська, яка зауважила, що в області наразі створені всі умови для виконання заходів елімінації передачі ВІЛ від матері до дитини, тестування на ВІЛ для вагітних та їх партнерів доступне, як і обстеження дітей на визначення противірусної ДНК ВІЛ методом СКК та ПЛР.
Про заходи Національної стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги на 2024-2026 роки та про рівень готовності ЦПМСД Житомирщини до реалізації медичних послуг у межах пакета «Супровід та лікування людей, які живуть з ВІЛ», передбаченого ПМГ на 2025 рік йшлося у виступі Наталії Нагорної, директорки БФ «Нехай твоє серце б’ється /100 відсотків життя», яка наголосила, що без належної підготовки медичних закладів і впровадження системи моніторингу існує ризик низької якості виконання пакета послуг із ВІЛ.
Також учасники зазначили, що за результатами сероепідеміологічного моніторингу поширення ВІЛ, що були отримані при проведенні досліджень методами серологічної діагностики ВІЛ-інфекції за 9 місяців 2024 року, вперше протягом вагітності незалежно від терміну, з 4 956 вагітних з позитивним результатом виявлено 10 вагітних, в порівнянні з 9 місяцями 2023 року було обстежено 6562 вагітних, виявлено з позитивним результатом 18.
На завершення Наталія Остапченко наголосила на важливості проінформованості населення щодо профілактики цих захворювань. Такий підхід надає змогу підвищити обізнаність та відповідальність жителів області про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких.