Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Представники Житомирщини доєдналися до засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

24 Грудня 2024 • 16:11

Кіл-сть переглядів: 150

Сьогодні, 24 грудня, заступник начальника Житомирської обласної військової адміністрації з питань взаємодії з правоохоронними органами Олександр Федько разом із керівниками структурних підрозділів ОВА, начальником Головного управління ДСНС України у Житомирській області Дмитром Нікулеском, начальником Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександром Шпитою та в.о. генерального директора ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» Іваном Кричуком взяли участь в онлайн-засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

Засідання відбулося під головуванням Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністра розвитку громад та територій, першого заступника голови Державної комісії Олексія Кулеби.

 

Серед основних питань, розглянутих під час засідання, особлива увага була приділена затвердженню Плану заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2025 році.

 

Житомирська область має значну кількість водних об’єктів: 53 водосховища та 2080 ставків. Для забезпечення безаварійного пропуску весняної повені проводиться ретельний аналіз результатів попередніх років та визначається перелік об’єктів, які потребують особливої уваги.

 

На водогосподарських об’єктах області сформовано 8 аварійних бригад, які оснащені необхідною технікою: 16 одиниць техніки, 4 автономних джерела електропостачання, 3 плавзасоби та 6 одиниць насосного обладнання. У разі необхідності до роботи буде залучено 47 працівників.

 

Наступним важливим питанням порядку денного стало забезпечення населення якісною та безпечною питною водою.

 

Упродовж 2024 року в Житомирській області виконано 1760 вимірювань показників якості питної води – це 100% від запланованого. Наразі в регіоні функціонують 259 об’єктів централізованого та 446 об’єктів нецентралізованого водопостачання.

 

Протягом року було здійснено 13 позапланових перевірок і 239 комісійних обстежень об’єктів водопостачання, зокрема, 75 централізованих та 164 нецентралізованих. Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства забезпечені нормативними запасами реагентів та знезаражуючих засобів. Також посилено лабораторний контроль та державний нагляд за якістю води.

 

Завдяки комплексним заходам у 2024 році в області не було зареєстровано жодного спалаху гострих кишкових інфекцій, пов’язаних із вживанням питної води.

 

Проведене засідання вкотре продемонструвало готовність Житомирської області до розв’язання нагальних питань техногенно-екологічної безпеки та підтримки здоров’я населення. Завдяки чіткій взаємодії органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та профільних структур регіон продовжує працювати над забезпеченням стабільності у складних умовах.

 

 

 

 

 

Версія для друку