Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення Дня армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України 03 липня
08 Січня 2025 • 16:33
Кіл-сть переглядів: 77
Про це йдеться в Указі Президента України Володимира Зеленського №17/2025 від 08 січня 2025 року.
«Установити в Україні День армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України, який відзначати щороку 3 липня», — йдеться в Указі.
Метою встановлення свята є вшанування мужності та героїзму воїнів армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.
Довідково. Армійська авіація — рід військ у складі Сухопутних військ Збройних сил України, призначений для виконання завдань авіаційної підтримки у різноманітних умовах загальновійськового бою.
Армійська авіація Сил оборони України призначена для вогневої підтримки під час наступу чи контратаки своїх сухопутних підрозділів.
Гелікоптери, зокрема, здійснюють висадку та підтримку з повітря своїх десантів, уражають позиції та живу силу супротивника.
Також гелікоптери залучають до перехоплення російських дронів-камікадзе типу Shahed над територією України.
Нині у складі місій та сил виконує завдання за призначенням український миротворчий контингент:
- 56-й окремий вертолітний загін Місії ООН у Республіці Ліберія.
- 18-й окремий вертолітний загін Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго.
Однією з найвідоміших операцій, здійсненою за участі армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ, був авіапрорив до оточеного Маріуполя. Метою операції було термінове вивезення поранених, передусім важких, яких дедалі більшало у бункерах “Азовсталі”, та постачання провізії та боєприпасів оточеним оборонцям.
Пілотам-вертолітникам довелося сідати не на підготованих, рівних і безпечних місцях, а на якихось будівельних майданчиках посеред териконів піску, шлаку і сміття біля гігантських кранів та промислових конструкцій, а на ретельно спланованому маршруті триматися якнайнижче над поверхнею землі, піднімаючись над нею лише для обльоту перешкод, на кшталт ЛЕП.
Загалом в усій операції було втрачено три вертольоти, але всі 16 бортів змогли доправити до Маріуполя все необхідне для тривалої оборони. Тоді до міста було здійснено сім бойових вильотів.