Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

На Житомирщині активно працюють над впровадженням базових реєстрів для покращення адміністративних послуг та розвитку інфраструктури

21 Січня 2025 • 16:23

Кіл-сть переглядів: 181

Сьогодні, 21 січня, під головуванням першої заступниці начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталії Остапченко відбулася робоча нарада щодо наповнення Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд.

 

До заходу долучилися заступник начальника обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Лопушанський, а також представники територіальних громад області в онлайн-форматі.

 

Під час наради обговорили важливість функціонування нових реєстрів, які стануть основою для ефективнішого надання адміністративних послуг, адміністрування податків, пов’язаних з нерухомістю, а також для реалізації програм будівництва та відновлення інфраструктури.

 

Єдиний державний реєстр адрес (ЄДРА), зокрема, стане офіційним джерелом достовірних адресних даних, що будуть використовуватися як державними органами, так і бізнесом. Інтероперабельність даних забезпечить обмін адресною інформацією між інформаційно-комунікаційними системами та інтеграцію з реєстром пошкодженого і знищеного майна.

 

Запровадження цих реєстрів дозволить зменшити кількість помилок у даних, автоматизувати процеси роботи з нерухомістю на місцевому та державному рівнях, а також спростить роботу органів місцевого самоврядування.

 

На сьогодні 65 громад Житомирської області завершили навчання у тестовому середовищі ЄДРА, їх спеціалісти отримали відповідні сертифікати. Деякі громади, як-от Піщівська, Барашівська, Волицька, Тетерівська, Березівська та Швайківська, вже визначили нових відповідальних осіб для проходження навчання через кадрові зміни.

 

У промисловому середовищі ЄДРА активно працюють 58 громад, з яких 40 повністю завершили верифікацію вулиць. Станом на 21 січня в Житомирській області верифіковано майже 72% назв вулиць населених пунктів в ЄДРА.

 

Водночас Словечанська, Новогуйвинська та Лугинська громади опрацювали менш як 10% від загальної кількості наявних вулиць. Ще 13 громад не верифікували жодної вулиці, серед них: Піщівська, Барашівська, Малинська, Березівська, Корнинська, Андрушівська, Швайківська, Тетерівська, Городоцька, Пулинська, Волицька, Краснопільська та Гришковецька.

 

Окрім цього, 27 громад вже працюють над верифікацією будівель та споруд.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №254 від 05 березня 2024 року «Деякі питання реалізації експериментального проєкту щодо створення Єдиного державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, Єдиного державного реєстру адрес, Реєстру будівель та споруд у складі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», експериментальний проєкт зі створення базових реєстрів триватиме два роки. Промислове середовище ЄДРА функціонує з серпня 2024 року.

 

З 01 лютого 2025 року Єдина державна електронна система у сфері будівництва (ЄДЕССБ) почне використовувати інформацію з ЄДРА. Присвоєння адреси на неверифікованих вулицях стане неможливим, що підкреслює важливість своєчасного завершення робіт у громадах.

 

Версія для друку