Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Регіональний форум «Дитина. Родина. Громада – 2025» у Житомирській області: акценти на освіті, реабілітації та оздоровленні дітей з інвалідністю

24 Січня 2025 • 12:16

Кіл-сть переглядів: 159

Сьогодні, 24 січня, на Житомирщині відбувся Регіональний форум щодо освіти, реабілітації та оздоровлення дітей з інвалідністю «Дитина. Родина. Громада – 2025». До якого долучився заступник начальника Житомирської ОВА Віктор Градівський.

 

Також участь у заході взяли представники Департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА та представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА, радниця голови ОВА з прав осіб з інвалідністю Неля Ковалюк, а також інші профільні фахівці.

 

Форум організовано за ініціативи благодійної організації «Карітас-Спес Україна», спрямованої на покращення умов для дітей з інвалідністю в регіоні.

«Проблема забезпечення якісної освіти, реабілітації та оздоровлення дітей з інвалідністю виходить за межі окремих родин і стосується всього суспільства. Громада відіграє ключову роль у створенні інклюзивного середовища для таких дітей. Наше завдання — забезпечити не лише базові потреби, а й створити умови для їхнього всебічного розвитку. Кожна дитина має право на адаптовану освіту, доступ до медичних і реабілітаційних послуг, а також на повноцінну участь у соціальному та культурному житті», — зазначив у своїй вітальній промові Віктор Градівський.

Нагадаємо, що у Житомирській області проживає 126 тисяч осіб з інвалідністю, серед яких 6274 дитини у віці до 18 років.

«Кожна дитина має право на гідне майбутнє. Наша спільна мета – соціальна інклюзія, забезпечення доступу до освіти, медицини, реабілітації та оздоровлення», – додав Віктор Градівський.

Форум складався з двох дискусійних панелей, які модерували Олена Скрипко – представниця офісу Радниці-уповноваженої Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, а також національний координатор Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання» та Владислава Баюк – членкиня ГО «Черкащани Уманщини», координатор проєкту «Дружня школа до усіх».

 

Перша панель форуму була присвячена темі «Освіта дітей з інвалідністю та/або ООП – хто впливає і хто відповідає?». Учасники наголосили, що війна створила додаткові виклики для системи освіти. Одним із ключових завдань є спільний пошук способів адаптації освітнього середовища, щоб воно залишалося доступним і безпечним для дітей з інвалідністю.

 

Під час обговорення увагу було приділено таким важливим аспектам, як створення спеціалізованих класів, визначення ролі та відповідальності стратегів і виконавців у процесі підтримки дитини в освіті, фінансовому забезпеченню інклюзивної освіти та впливу війни на освітній процес для дітей з інвалідністю. Учасники зійшлися на думці, що розв’язання цих питань є пріоритетним для забезпечення рівних можливостей у навчанні.

 

Друга панель присвячена темі «Реабілітація та оздоровлення дітей з інвалідністю. Реалії сьогодення». Основна увага зосереджувалася на питаннях доступності реабілітаційних послуг в умовах війни, ефективності програм оздоровлення, а також координації дій між державними органами, громадськими організаціями та волонтерами.

 

Учасники обговорювали, що реабілітація виходить за рамки лише медичної допомоги — вона включає і соціалізацію, і психологічну підтримку. Наголошувалося на необхідності створення програм, які враховують індивідуальні потреби кожної дитини, забезпечуючи комплексний підхід до їхнього розвитку та оздоровлення.

 

Форум «Дитина. Родина. Громада – 2025» став майданчиком для обміну досвідом і спільного пошуку рішень. Організатори наголосили, що забезпечення інклюзивного середовища вимагає не лише фінансових ресурсів, а й синергії держави, громади та родин. Наступним кроком буде впровадження озвучених ініціатив у життя.

 

Версія для друку