Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

У Житомирі відкрито Центр психосоціальної підтримки Червоного Хреста. ВІДЕО

06 Лютого 2025 • 16:28

Кіл-сть переглядів: 83

Сьогодні, 06 лютого, у Житомирі відкрився Центр психосоціальної підтримки Товариства Червоного Хреста України. Це надзвичайно важливий проєкт, який сприятиме покращенню ментального здоров’я населення, зокрема тих, хто пережив стресові та травматичні події через війну. Центр забезпечуватиме комплексну психологічну підтримку для різних категорій громадян, що особливо актуально у нинішніх реаліях.

 

У відкритті взяли участь представники профільних структурних підрозділів ОВА, представники Товариства Червоного Хреста України та ЗМІ.

 

Центр орієнтований на допомогу широкому колу населення, серед якого:

 

  • внутрішньо переміщені особи;
  • люди з інвалідністю;
  • сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах;
  • багатодітні родини;
  • демобілізовані військовослужбовці та їхні родини;
  • люди літнього віку.

 

Відвідувачі можуть отримати до 10 безкоштовних консультацій психолога, а за потреби – перенаправлення до вузькопрофільних спеціалістів. Також у Центрі працюватиме «Безпечний простір», де всі охочі зможуть зняти стрес та відновити емоційний баланс.

 

Окрім індивідуальних консультацій, тут проводитимуться групові заняття, творчі заходи, активні ігри та тренінги з розвитку емоційної стійкості. Головна мета – допомогти людям адаптуватися до складних обставин, зменшити рівень тривожності та навчитися справлятися з емоційним навантаженням.

 

З моменту запуску напряму психосоціальної підтримки у 2014 році Товариство Червоного Хреста України вже залучило тисячі людей до своїх програм. Тільки за останній рік у Житомирській області волонтери організації провели сотні заходів для дітей, дорослих і сімей, які постраждали від війни.

 

У 2025 році на базі Центру планується запуск фокусованих груп підтримки, таких як:

 

  • «Програма розвитку емоційної стійкості у дітей» – допоможе малечі легше справлятися зі стресом та адаптуватися до змін;
  • «Будуємо майбутнє разом» – групові заняття для підлітків, спрямовані на підтримку та соціальну згуртованість;
  • «Книга про мене» – програма саморефлексії та розвитку емоційної грамотності.

 

Житомирська обласна військова адміністрація наголошує на важливості таких ініціатив і підтримує створення подібних центрів. Війна принесла серйозні виклики для ментального здоров’я населення, тому психологічна допомога має бути доступною кожному, хто її потребує. Центр психосоціальної підтримки стане місцем, де люди зможуть знайти розуміння, підтримку та необхідні ресурси для подальшого життя.

Версія для друку