На Звягельщині студенти-медики успішно пройшли курс підготовки до національного спротиву

26 Червня 2026 • 15:40
Кіл-сть переглядів: 76
Майже двадцять студентів Звягельського медичного фахового коледжу завершили 48-годинний курс базової підготовки. Навчання проходило на базі Звягельського осередку Житомирського обласного центру підготовки громадян до національного спротиву.
Протягом двох тижнів майбутні медики опановували комплекс військових дисциплін. Програма підготовки включала теоретичні та практичні заняття з:
- військової топографії;
- індивідуальної та групової тактики дій військовослужбовця;
- правил безпечного поводження зі зброєю;
- керування безпілотними літальними апаратами (БпЛА);
- основ виживання в екстремальних природних умовах.
Окрему увагу під час вишколу було приділено тактичній медицині. Студенти мали можливість адаптувати свої академічні знання до сучасних міжнародних алгоритмів надання екстреної допомоги в умовах бойових дій. Навчальний процес забезпечували інструктори Центру із реальним бойовим досвідом. За традицією, фінальним етапом курсу стало виконання практичних вправ зі стрільби з бойової зброї.
Довідково: Наразі Житомирський обласний центр підготовки громадян до національного спротиву масштабує оборонні навчання в регіоні. До занять уже приступили жителі Народицької територіальної громади (це їхній перший досвід співпраці з Центром), а також працівники апарату та структурних підрозділів Житомирської районної військової адміністрації, які сформували навчальну групу вже вдруге. Найближчим часом планові навчання розпочнуться для чергової групи мешканців Бердичівської міської територіальної громади.
Підготовка цивільного населення до захисту України здійснюється на Житомирщині на безперервній основі й охоплює громадян незалежно від віку, статі чи професійної приналежності, що є вагомим чинником зміцнення загальної обороноздатності держави.