Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Фінансовий стан Житомирщини за І півріччя

14 Липня 2015 • 12:21

Кіл-сть переглядів: 773

Завершилася перша половина 2015 року і сьогодні на черговому плановому засіданні колегії департаменту фінансів, проаналізовано основні показники за І півріччя.

За підсумками січня-червня 2015 року без урахування трансфертів до бюджету області надійшло 1078,7 млн. грн., що становить 127,7 % до затверджених планових показників на І півріччя та є на 113,7 млн. грн. або на 11,8 % більше надходжень за аналогічний період 2014 року.

Із вказаної суми надходжень доходи загального фонду склали 1064,5 млн. грн., що становить 127,5 % до затвердженого плану на звітний період.
Найбільшу частку в загальній сумі займають надходження, отримані місцевими бюджетами від мобілізації податку на доходи фізичних осіб – 591,7 млн.грн.
Від рентної плати за користування надрами, а також лісовими та водними ресурсами в сукупності отримано – 57,7 млн.грн.

Надходження податку на майно становлять 124 млн.грн., з яких 117,8 млн.грн. склала плата за землю, а це земельний податок та орендна плата за землю з юридичних та фізичних осіб. Таким чином, у загальній структурі надходжень доходи від використання землі склали 11,1 %.
Від сплати єдиного податку бюджет області отримав 111 млн.грн. або 10,4 % від загальної суми надходжень.

Сума надходжень від запровадженого у поточному році акцизного податку з роздрібних продаж склала 97,3 млн.грн. або 9 відсотків з усіх надходжень.
У порівнянні з 2014 роком доходи загального фонду в цілому збільшилися на 27 %. Головним чином приріст досягнуто за рахунок запровадження в нових податкових платежів акцизного податку з роздрібних продаж, податку на майно, плати за надання адміністративних послуг та змінах у порядку зарахування окремих видів доходів, а саме єдиного та екологічного податків, які в цьому році віднесено до доходів загального фонду.

Поряд із цим, необхідно зазначити, що зростання надходжень від плати за землю, майже в 1,4 рази, зумовлено як законодавчим проведенням індексації належних до сплати сум, так і покращанням ефективності використання наявних земельних ресурсів та встановлення розмірів плати за використання земель, що є адекватними економічним вигодам, які отримують землекористувачі.

Також слід відзначити і позитивну динаміку у надходженнях податку на доходи фізичних осіб. У спів ставних умовах, коли для порівнянні взяти 100-відсоткову суму, його надходження у порівнянні з минулим роком збільшилися на 21,2 %.

Вказане зростання відбулося за рахунок збільшення відрахувань податку з виплаченої заробітної плати на 12 відсотків та збільшення у 2 рази сплаченого податку із сум грошового утримання військовослужбовців.

У даному контексті слід відмітити, що за результатами півріччя серед областей України Житомирська область посідає п’яту позицію за темпами росту фактичних надходжень податку на доходи фізичних осіб після Львівської, Волинської, Закарпатської та Чернігівської областей.

За темпами зростання надходжень плати за землю Житомирщина також є п’ятою після Закарпатської, Чернігівської, Львівської та Рівненської областей.
Таким чином, можна говорити про те, що наша область досить успішно забезпечує виконання місцевих бюджетів у частині наповнення доходної частини.

 

 

 

 

 

 

Версія для друку