Земля для учасників АТО
03 Серпня 2015 • 14:49
Кіл-сть переглядів: 2 022
3 серпня відбулась селекторна нарада під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Романа Абрамовського. Участь у селекторній нараді взяв перший заступник голови ОДА Геннадій Дмитренко.
Серед питань, які розглядалися – забезпечення учасників АТО земельними ділянками.
Напередодні на засіданні уряду Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк попросив сформувати “єдиний реєстр, скільки землі видали учасникам АТО”, скільки заяв надійшло і скільки відмов видано, а також “конкретні земельної ділянки, які зарезервовані і виділяються виключно під учасників АТО” в кожному регіоні.
Майже 49 тис було подано заяв на виділення земельних ділянок учасниками антитерористичної операції. Найбільше подано в Рівненській та Івано-Франківській областях. Основні проблеми, з якими стикаються при виділенні земельних ділянок – це ті, що люди звертаються повторно, але вони вже використали своє право на це, а також на виділення земельних ділянок, які вже перебувають у користуванні у власності інших осіб. Органи місцевого самоврядування відмовляють з двох причин, перша: в наявності немає ділянок, а по-друге посилання на заборону відведення земельних ділянок згідно ст. 24 Закону України.
Ситуацію на Житомирщині прокоментувала заступник директора Департаменту праці та соціального захисту населення ОДА Світлана Бойм: «В області визначено 52 масиви земель державної та комунальної власності загальною площею 890 га. Станом на кінець липня до територіальних органів Держгеокадастру області та міських, селищних, сільських рад області надійшло 3397 заяв від військовослужбовців – учасників АТО, членів їх сімей про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою із подальшою передачею земельних ділянок у власність в межах норм безоплатної приватизації, в тому числі».
Також зазначила, що із загальної кількості заяв, що надійшли від учасників АТО, 1850 заяв опрацьовано, з них прийняті відповідні рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою за 1696 заявами, надано відмову у наданні дозволу – за 154 заявами.
Найбільша кількість заяв від військовослужбовців – учасників АТО, членів їх сімей надійшло по м. Житомиру (1213), по м. Малину (119), по м. Новограду-Волинському (200), Житомирському району (871), Коростишівському (93), Ружинському (146), Попільнянському (138) районах області.
Довідково:
Земельні ділянки, по яким прийнято рішення про надання дозволу військовослужбовцям – учасникам АТО на розроблення документації із землеустрою, за своїм цільовим призначенням поділяються:
– для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд – 458 земельних ділянок загальною площею 52,2 га;
– для ведення садівництва – 752 земельних ділянок загальною площею
80,2 га;
– для особистого селянського господарства – 486 земельні ділянки загальною площею 801,9 га.
На даний час проводиться робота з визначення додаткових масивів земель, придатних для розподілу та передачі у власність військовослужбовцям – учасникам АТО, членам їх сімей в межах норм безоплатної приватизації.