Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Житомирщина – у двох пілотних проектах

03 Серпня 2015 • 15:29

Кіл-сть переглядів: 1 155

Житомир стане третім містом, яке приєднається до двох пілотних проектів: електронного урядування iGov.org.ua та Програми навчання комп’ютерній грамотності. Про це повідомила 3 серпня на прес-конференції в облдержадміністрації Яніка Мерило.

Ще нещодавно в Україні не було жодної електронної послуги, тому не можна було говорити про електронне урядування. Можна було лише записатися в чергу через Інтернет. Перше, що почало функціонувати у Львові, де стартував проект iGov.org.ua, – електронна ідентифікація людини. Саме це дає можливість розпочати надавати електронні послуги, оскільки без особистих даних неможливо видати якийсь документ.

Житомир став третім містом після Львова та Харкова, який приєднався не лише до впровадження електронного урядування, а й братиме участь у Програмі навчання комп’ютерній грамотності.

«Я дуже рада, що в Житомирі теж стартували перші електронні послуги. Це є прикладом того, що можна зробити, маючи політичну волю, бажання та зацікавленість», – зазначила координатор проекту електронного урядування Яніка Мерило.

Відповідаючи на запитання, вона наголосила: «Можливості електронного урядування включають у себе все, що ви хочете від влади, абсолютно все: отримання послуг, голосування на виборах, відкритість бюджету, тендерів, спілкування з владою, освітні, медичні послуги тощо. Е-урядування – це взаємодія між владою і громадянами у всіх її проявах».

У Житомирі проект розпочнеться із впровадження двох пробних електронних послуг: видачі довідки про наявність чи відсутність рішення Житомирської міської ради про передачу у власність або користування земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства; видачі копії витягів з розпорядження міського голови, рішень, прийнятих міською радою та виконавчим комітетом.

Проте, впровадження електронного урядування становить собою досить трудомісткий процес. Яніка Мерило розповіла, що Естонія йшла до цього йшла 15 років, і зараз там немає жодного документу, який не можна було б отримати через Інтернет. Залишилося лише 3 процеси, які потрібно виконувати у реальному житті – вибори президента, одруження та розлучення.

Разом з тим, це вимагає великої роботи у сфері законодавства, оскільки без підтримки на законодавчому рівні електронне урядування не має майбутнього.

В Україні вже почали з’являтися електронні ID-картки, за допомогою яких можна буде отримувати послуги в Інтернеті. Яніка Мерило показала усім присутнім свою електронну картку, яку видають в Естонії, та розповіла про її можливості: електронний банкінг, електронний підпис, документ для поїздки за кордон та ін.

Разом з проектом е-урядування iGov.org.ua на Житомирщині стартуватиме Програма навчання комп’ютерної грамотності, оскільки, за словами координатора проекту, «немає користі від послуг, якщо немає вміння ними користуватися».

Заступник голови облдержадміністрації Ярослав Лагута зазначив, що такі навчання в Житомирі в першу чергу розпочнуться з учасників АТО: «Це не тільки програма, яка стосуватиметься електронного урядування, а і соціалізація, і розвиток цієї категорії громадян».

Кількість учасників навчання буде залежати від кількості підготовлених комп’ютерних класів, наявності необхідних спеціалістів тощо.

 

Версія для друку