Негайні дії для захисту дітей в Україні від спалаху поліомієліту
02 Вересня 2015 • 08:21
Кіл-сть переглядів: 835
Прекваліфікована лабораторія ВООЗ підтвердила поліовірус cVDPV1 у двох дітей із Закарпатської області. На момент виявлення паралічу одній дитині було чотири роки, другій – 10 місяців; обидві дитини попередньо не вакциновані від поліомієліту.
Міністерство охорони здоров`я наразі здійснює негайні кроки для убезпечення українців від хвороби: «Ми працюємо з Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я та ЮНІСЕФ в контексті негайного реагування на спалах, аби зупинити розповсюдження вірусу. Такі дії включатимуть масштабні заходи щодо додаткової вакцинації дітей оральною поліовакциною (ОПВ). Вакцина ОПВ найбільш ефективна для того, щоб зупинити розповсюдження вірусу та забезпечити колективний імунітет», – сказав Міністр охорони здоров’я ОлександрКвіташвілі сьогодні під час прес-брифінгу в МОЗ.
Слід зазначити, що розповсюдження поліовірусу cVDPV виникло в результаті низького охоплення вакцинацією в країні з 2008 року. У 2014 році тільки 49% дітей були повністю вакциновані від поліо.
«Хочу підкреслити, що завдяки ефективній роботі системи епіднагляду, яка швидко виявила вірус, нам вдалося вчасно зреагувати, – зазначив заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець. – Зараз в регіонах є певний залишок полівакцин, яких треба негайно використати заради безпеки дітей. Крім того, завдяки активній роботі Міністерства від ВООЗ, ЮНІСЕФ та за підтримки Канадського уряду ми отримали в якості гуманітарної допомоги певну кількість вакцин від поліомієліту. Наразі ми працюємо з ВОЗ та ЮНІСЕФ щодо розробки плану протидії спалаху та отримання достатньої кількості вакцин для дітей різних вікових груп».
В свою чергу, представник Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан зауважила: «Ми співчуваємо батькам, діти яких тепер мають параліч внаслідок поліо. Той факт, що цих двох дітей було діагностовано у Закарпатській області, не означає, що вірус не поширився на інші регіони України. Наша команда експертів вже працює в Україні і ми готові надалі співпрацювати з Міністерством охорони здоров’я на національному та регіональному рівнях заради того, аби зупинити поширення вірусу та попередити нові випадки паралічу у дітей».
Зараз Україна готова до вакцинації всіх дітей на території країни згідно з планом. Ми надаємо необхідні консультації: від міністра та адміністрації до лабораторій та лікарів, які працюють на місцях, аби правильно і ефективно виконувати роботу по локалізації цієї проблеми».
Довідково
Випадки циркуляції cVDPV дуже рідкісні, проте очікувані у країнах з великою кількістюневакцинованих груп населення. З 2009 по 2013 роки випадки cVDPV спостерігалися в Афганістані, Камеруні, Чад, Кенії, Нігерії, Пакистані, Сомалі, Ємені.
У всьому світі за останні десять років понад 10 мільярдів доз вакцини ОПВ було направлено понад 2,5 млрд. дітей, у результаті чого вдалося попередити понад 3,5 млрд. випадків поліо.