Житомирські екологи та рятувальники – цілодобово на варті
04 Вересня 2015 • 13:31
Кіл-сть переглядів: 744
У в зв`язку із збільшенням пожеж на Житомирщині Державною екологічною інспекцією у Житомирській області організовано рейдові групи. Вони цілодобово чергують, проводять роз’яснювальні роботи серед населення в пожежонебезпечний період та при виявленні невеликих осередків пожеж ліквідують їх власними силами.
Не вихідні дні кількість екіпажів рейдових груп буде збільшено в зв’язку з забороною полювання в мисливських угіддях.
Екологи нагадують громадянам, що згідно статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від одного (17 грн.) до трьох (51 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від трьох ( 51 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох ( 51 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб від семи (119 грн.) до дванадцяти (204 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також варто нагадати, що згідно ст. 77-1, за самовільне випалювання рослинності або її залишків – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти (170 грн.) до двадцяти (340 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та на посадових осіб від п’ятдесяти (850 грн.) до сімдесяти (1190 грн.) неоподатковуваних мінімумів громадян.
Працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій вкотре застерігають населення щодо неухильного дотримання правил пожежної безпеки. І в першу чергу, звертаються до свідомості громадян – із розумінням поставитися до вимушених заборонних заходів та бути відповідальними у дотриманні вимог безпеки.
Адже частіше за все, пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Масштабні загоряння можуть мати негативні наслідки як для навколишнього середовища, так і для людей: спричинити пожежі будівель, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісових насаджень.
Пожежі на торфовищах, які також часто виникають саме внаслідок необережного поводження з вогнем, як правило, викликають значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.
Аби уникнути пожеж у екосистемах,потрібно дотримуватись наступних правил:
-не розводитие багаття у лісі;
– намагайтися не палити в лісі, не кидати недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;
-не залишати просякнуті бензином та іншими горючими речовинами ганчірки;
– не використовувати на полюванні пижі, виготовлені з пожежонебезпечних матеріалів;
-не створювати смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не підпалюйте їх.
Необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів, на відкритих територіях.
Бо порушення даних вимог тягне за собою адміністративну, кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.
У разі виникнення пожежі необхідно негайно зателефонувати за номером Служби порятунку «101».