Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

Президент на засіданні Ради регіонального розвитку підписав Указ про місцеві вибори

09 Вересня 2015 • 14:35

Кіл-сть переглядів: 836

Сьогодні, 9 вересня, Президент України Петро Порошенко взяв участь у другому засіданні. Глава держави закликав керівників місцевих органів влади йти до людей і детально обговорювати з ними переваги, які несе реформа з децентралізації.

 

Він зазначив, що, за даними останніх соціологічних досліджень, 74% громадян підтримують реформу з децентралізації. «Ця реформа є ще одним гарантом подальшої демократизації України, бо фінансова влада розосереджується між тисячами громад, які і є основою децентралізації», – заявив Петро Порошенко.

 

«Вперше за 24 роки нашої історії Президент та Уряд, київська влада добровільно позбавляються частини надзвичайно важливих своїх повноважень і передають їх територіальним громадам, на користь виконкомів, які формуються відповідними радами, – наголосив Президент. – Не треба вже більше з Києва нікого призначати, бо обирають і несуть відповідальність за свій вибір депутати місцевих рад, яких обирає громада».

 

Петро Порошенко відзначив, що за його дорученням на сьогоднішній день через зміни до Податкового та Бюджетного кодексу вже зміцнено фінансову основу місцевого самоврядування: «Інфляційний ефект дещо порушує чистоту експерименту, але ми вже можемо стверджувати, що доходи місцевих бюджетів явно зросли.

 

Президент вкотре наголосив на тому, що децентралізація немає нічого спільного з федералізацією: «Ні в якому разі я не допущу децентралізації в питаннях оборони, національної безпеки, зовнішньої політики, боротьби з корупцією, забезпечення захисту прав і свобод громадян. З цього приводу проводиться і буде проводитись централізована державна політика. Україна є, була і стовідсотково буде унітарною державою, як би не хотілося змінити цей унітарний устрій нашим ворогам».

 

Говорячи про контрольно-наглядовий інститут префектів, Глава держави роз’яснив функції та процедуру їх призначення: «Вони не втручаються в управління територією, а лише наглядають за дотриманням Конституції та законів; координують процеси, пов’язані з обороною та безпекою. Хто спробує префектами лякати дітей – не вийде, бо це брехня». За словами Президента, у префектів залишається лише право оскаржити у суді незаконне рішення місцевої ради, а призначає префектів не Президент одноосібно, а виключно і лише за поданням Уряду, за механізмом, за яким зараз призначаються голови місцевих адміністрацій.

 

Крім того, під час засідання Ради регіонального розвитку Президент України підписав Указ «Про забезпечення проведення демократичних, чесних і прозорих місцевих виборів 25 жовтня 2015 року».

 

Він назвав головним завданням органів влади на місцях забезпечити проведення виборів у відповідності з найвищими європейськими стандартами та вимогами ОБСЄ.

 

«Кожен глава адміністрації головою відповідає не за результат пропрезидентської політичної сили, а за чистоту процесу і відповідність всіх етапів виборів стандартам ОБСЄ, нормам європейської політичної культури. Як за підсумками виборів виглядатиме країна, мене цікавить значно більше, ніж результати конкретних партій», – заявив Петро Порошенко.

 

Президент відзначив, що місцеві вибори 25 жовтня пройдуть на основі нового Закону: «Як ми і обіцяли, як було закладено в Коаліційній угоді, вибори будуть проходити на пропорційній основі з відкритими списками. Доля кандидата від тієї чи іншої партії залежатиме не від примх партійних вождів, де вони поставлять, на тому чи іншому місці в списку того чи іншого кандидата. Доля виборів буде залежати від людей. Торгувати прохідними місцями за таких правил неможливо, і це є рішучий і великий крок у боротьбі з політичною корупцією».

 

Глава держави акцентував увагу на тому, що у Законі прописана не лише процедура обрання, але і «вперше в нашій історії – порядок відкликання депутата». Загальна кількість депутатів місцевих рад по країні істотно скорочується. У містах з кількістю виборців понад 90 тисяч вибори мерів проводитимуться в два тури. Не менше 30% кандидатів мають становити жінки.

 

Глава держави зазначив, що збільшення повноважень місцевої влади та органів місцевого самоврядування вимагають більшої відповідальності з боку виборців. 

Версія для друку