Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №68/2022 створено Житомирську обласну військову адміністрацію

Рекомендації жителям Житомирщини під час воєнного стану – у розділі “Більше. Інші рубрики”

За добу в області знову підвищилась кількість пожеж в екосистемах

24 Вересня 2015 • 12:14

Кіл-сть переглядів: 582

За добу в області знову зареєстровано 5 пожеж в екосистемах, вогнем пройдено 3,5 гектари. Очільник рятувальної служби області Ігор Нікітчук закликає мешканців області спільними зусиллями протидіяти пожежам в екосистемах.

 

На теренах  Житомирської області цьогоріч у природних екосистемах виникло 925 пожеж. Як наслідок, вогнем пройдено 1455 гектарів. Це стосується займань сухої трави, пожеж на сільськогосподарських угіддях, в лісових масивах та на торфополях.

 

За оперативними даними ДСНС України, протягом пожежонебезпечного періоду
2015 року кількість пожеж у природних екосистемах України порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилася в 1,7 рази (2015 рік – 17,5 тис. пожеж на площі 18 тис. га, 2014 рік – 10,2 тис. пожеж на площі 13,2 тис. га).

 

Як свідчить аналіз, збільшення кількості пожеж у природних екосистемах, на фоні тривалого періоду аномально сухої і спекотної погоди, спричинено наступними факторами:

– випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю, її залишків на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках населених пунктів тощо;

– необережне поводження з вогнем (зокрема, і необережність під час куріння) та підпали призводять у багатьох випадках до поширення вогню на житлові будинки в населених пунктах, до виникнення пожеж у лісових масивах і на торфовищах.

 

«Тож протидіяти пожежам в екосистемах – це завдання в першу чергу мешканців області, власників земельних ділянок, керівників підприємств та лісокористувачів, – наголошує очільник рятувальної служби області Ігор Нікітчук. – Сьогодні усі повинні усвідомити, яку загрозу довкіллю вже нанесли і продовжують завдавати кожен своєю сільськогосподарською діяльністю чи безпечним використанням джерел відкритого вогню, розведенням багаття. Навіть просто кинутий у траву недопалок за лічені секунди призводить до тління, а далі і займання сухої трави. Закликаю особисто з відповідальністю поставитися до заборони спалювання сухостою, сміття, залишків рослинності та використання відкритого вогню у пожежонебезпечний період, який досі триває».

 

Упродовж вересня-жовтня рятувальники у співпраці з органами влади, підрозділами Держлісагенства та Держекоінспекції посилять роботу щодо спільного патрулювання для контролю за дотриманням вимог пожежної безпеки у лісових масивах, на торфовищах та сільгоспугіддях.

Версія для друку